У Полтаві медики провели Міжнародний день чистих рук

Не сучасне обладнання чи найновіші технології, а звичайні руки – тільки чисті – основна запорука безпечної медицини. Госпітальні інфекції, наголошують медики, за статистикою і Європейських країн, і Сполучених Штатів Америки, посідають 6 місце серед смертельних недугів. Яким чином та де із цим вирішили боротися полтавські лікарі – дивіться у нашому сюжеті.

Перший робочий день полтавські медики починають з повітряних кульок і візитом до колег.

/В КАДРІ: заходять до відділення/

Міжнародний день чистих рук – привід, щоб нагадати медичним працівникам про те, що зберегти життя інших – досить просто. Лікарям і медсестрам різних відділень обласної клінічної лікарні колеги принесли пам'ятки.

/В КАДРІ: показують і залишають на посту брошури, наклейки/

Ініціативу проявили неонатологи, адже чи не найбільший ризик госпітальних інфекцій існує саме у відділеннях інтенсивної терапії.

/Юлія Гончарова, лікар відділення інтенсивної терапії новонароджених Полт.обл.дитячої лікарні

ВООЗ започаткувала цей день для того, щоб кожен в своїй країні, своєму закладі нагадав кожному медпрацівнику, як важливо вчасно і правильно обробляти руки/

За останні 14 років розвинуті країни досягнули значного прогресу у зниженні інфекцій. Але в державах колишнього Радянського Союзу цій проблемі не приділяють достатньо уваги, нарікають фахівці. Теоретик і практик неонатолог Олена Ковальова називає світову статистику: 6 місце у списку смертельних хвороб займають госпітальні інфекції.

/Олена Ковальова, головний позаштатний неонатолог Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

Це жахливі цифри попри рівень розвитку країн. У нас в державі ніхто ніколи не скаже, скільки у нас дійсно помирає від госпітальної інфекції, і про загальну частоту інфекцій/

Щоб завадити цьому, пріорітетом номер один має бути навчання, кажуть фахівці. Бо розповсюджуються інфекції у лікарнях не через брак технологій.

/Олена Ковальова, головний позаштатний неонатолог Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

Тут є і людський фактор, і фактор системності, і вирішити проблему можна комплексно: це навчання, у першу чергу, і моніторинг-контроль, як правильно виконуються стандарти обробки рук медперсоналом/

А ще Всесвітня організація охорони здоров'я розробила рекомендації для країн з обмеженими фінансовими можливостями. Зокрема у них є інформація про те, як приготувати антисептики з доступних недорогих засобів. Головне, наголошують, – мати бажання та робити це систематично.

Стрічка новин