5 травня – Міжнародний день акушерки

Сьогодні своє професійне свято відзначають люди, завдяки дбайливим рукам яких усі ми з'явилися на світ. 5 травня – Міжнародний день акушерки. Це вони допомагають жінкам ставати мамами, супроводжують їх з моменту надходження в пологовий будинок і до урочистої виписки. З винуватцями свята, яких у народі здавна поважають і називають пупорізками, спілкувалася Марина Молька.

Акушерство – одна із найстаріших професій. Щоправда, жінок, які приймали пологи, наші предки називали не акушерками, а повитухами чи пупорізками. Послуг цих фахівців хоча б раз у житті потребує майже кожна жінка. Полтавка Лідія Дивенець допомогла з'явитися на світ багатьом малюкам, жінка служить своїй професії майже 30 років, нині вона – головний акушер обласного перинатального центру.

/Лідія Дивенець, головний акушер Полтавського обласного перинатального центру

Спочатку працювала старшою акушеркою у відділенні екстрагенітальної патології, а це вже другий рік – головна акушерка/

Сьогодні – професійне свято людей, яких кожен при появі на світ бачить першими. Саме від акушерок, їхнього досвіду часто залежить здоров'я матері і дитини. Лише в обласному перинатальному центрі працює більше 30 представниць цієї професії. Торік вони тримали на руках 2300 немовлят, саме стільки народилося тут у 2013-му. Ще понад 600 діток – вже цього року. Головна якість, яка повинна бути притаманна фахівцям цієї ланки, переконані лікарі, – це людяність.

/Лідія Дивенець, головна акушерка Полтавського обласного перинатального центру

Як ніби для себе, ніби я сама народжую, для кожної жінки бажаю того ж самого/

Дуже радіємо, що причетні до появи на світ нових людей, зізнаються акушери. А керівництво перинатального тішиться з іншої причини – що має таких фахівців на вагу золота.

/Вікторія Ващенко, заступник головного лікаря з акушерства та гінекології ПОКЛ ім. М.В.Скліфосовського

Лікар і акушерка завжди працюють в одній команді, дуже важливо мати надійну акушерку, на яку можна покластись/

Професіоналізм медичного персоналу дозволяє навіть жінкам, які мають серйозні проблеми зі здоров'ям, відчути радість материнства. Це, як відомо, не купиш ні за які гроші.

Стрічка новин