Полтавці стали активніше розробляти і реалізовувати проекти розвитку територіальних громад

Полтавці стали активніше розробляти і реалізовувати проекти розвитку територіальних громад. На цьому наголосив голова обласної ради Петро Ворона під час нагородження переможців обласного конкурсу проектів. У 2013-му таких виявилось 73, роком раніше – не більше 40.

/Петро Ворона, голова Полтавської ОР

Змагання було між учасниками проекту, бо щоб написати проект, потрібно залучити до роботи громаду, знайти співфінансування, а ще – щоб була воля районної ради. Це велика робота/

Проекти розвитку територіальних громад здебільшого готували за такими напрямками, як реконструкція вуличного освітлення та водопостачання сільських населених пунктів, впровадження енергозберігаючих технологій і будівництво об'єктів соціальної сфери. Нині, коли не вистачає коштів у бюджеті, розробка проектів – чи не єдиний шанс вирішити існуючі проблеми.

/Дмитро Піщаний, Козельщинський селищний голова

У нас проблема зі скважиною, там відсутня вода, ми за кошти, які отримали за проектом, хочемо виготовити скважину для водопостачання населення нашого селища/

З обласного бюджету на реалізацію проектів-переможців конкурсу спрямували понад 2 мільйона 200 тисяч грн. Загалом акумулювали більше 8 мільйонів грн. з різних джерел, включаючи кошти організацій-партнерів.

/Петро Ворона, голова Полтавської ОР

Приємно те, що сьогодні із 25 районів у конкурсі взяли участь 23. Це дуже високий показник активності/

Лідерами з підготовки проектів у 2013 стали Лохвицький, Чорнухинський та Козельщинський райони області. Нині більшість районів, говорить Петро Ворона, не чекають сторонньої допомоги, самі шукають кошти і можливості.

Стрічка новин