В Полтаві впроваджували інтегроване навчання

В Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Упровадження інтегрованого навчання в загальноосвітній і вищій школах». Традиційно на зібранні обговорили стан та перспективи розвитку освітньої моделі «Довкілля».

Протягом двадцяти років вчені й педагоги-практики збираються в Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського для обговорення актуальних завдань інтегрованого навчання і розвитку цілісної природничої освіти.

/Віталій Зелюк, ректор ПОІППО ім.М.Остроградського

Світ цілісний і пізнавати його потрібно цілісно. От для того, щоб наука, освіта була спрямована на це, ми збираємо однодумців, щоб обговорити ідеї, намагаємося їх впроваджувати/

Час проведення конференції теж обрали не випадково.

/Віра Ільченко, дійсний член Національної академії педагогічних наук України

Це День Землі у квітні. У квітні День довкілля. У квітні відбулася аварія на Чорнобильській станції/

Протягом двацяти років педагогічна спільнота користується моделлю освіти сталого розвитку – моделлю «Довкілля». В цьому проекті науковці з декількох країн виступають за збереження та відновлення наступних позицій.

/Віра Ільченко, дійсний член Національної академії педагогічних наук України

За освіту стійкого розвитку, за мир в усьому світі, за життєствердний образ світу дітей, за їх здоров'я, за те, щоб вони любили свою землю, довкілля/

Любити довкілля свого часу навчала і Тамара Шпилька. І два десятиліття тому, і нині дітей навчають комплексно сприймати світ. На підтвердження цьому розповідає яскравий приклад.

/Тамара Шпилька, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. №37 м.Полтава

Колись у мене був такий Саша Макаров в 5 класі, а ми вже вивчали хімію, хімічні елементи. Йому це сподобалося: він не любив писати і йому дуже сподобалося, коли замість одного слова треба писати одну букву/

Ще один аспект конференції – обмін досвідом упровадження інтегрованого навчання в школі – дав можливість присутнім розробити та схвалити рекомендації конференції. Останні будуть розіслані провідним науковим установам та навчальним закладам України.

Стрічка новин