Днями виповнюється 95-річчя від дня заснування Полтавського Художнього музею імені Ярошенка

Помітній даті присвятили засідання «круглого столу». Обговорювали на ньому твори художників-передвижників, з яких власне і почалася історія Галереї мистецтв у Полтаві. Про минуле і сьогодення Художнього музею більше знають наші кореспонденти.

Полтавський Художній музей імені Миколи Ярошенка у нашому місті – один із найдавніших. Картинна галерея на вулиці Спаській була відкрита 27 квітня 1919 року. До її експозиції входили твори художників-передвижників.

/Світлана Бочарова, заступник директора з наукової роботи Полтавського Художнього музею імені М. Ярошенка

До Полтави у 1917 році буквально напередодні революції була передана колекція творів нашого полтавського передвижника Миколи Ярошенка. Це була велика збірка, яку він збирав усе життя. До цієї колекції входили не тільки його твори, а й твори його колег по товариству/

Відтоді пройшло багато часу, і сьогодні Полтавська галерея мистецтв відзначає вже свій 95-ий День народження. 15 років тому вона переїхала до нового приміщення, що стало новою сторінкою у її історії.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею імені М.Ярошенка

У нашому закладі поєдналося 3 основні напрямки роботи: це музейна діяльність власне, сучасного мистецтва великий напрямок, по розвитку і популяризації його, робота з дітьми, дитяча творчість/

У великій залі щороку відбуваються масштабні тематичні фондові виставки, які дають можливість полтавцям краще познайомитися з колекцією закладу, а самому музею – популяризувати своє зібрання та мистецтво вцілому. Якщо на початку 2000-их екпозиція Галереї складалася із двохсот експонатів, то нині їх налічується близько п'яти сотень.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею імені М.Ярошенка

Створена нова абсолютно експозиція декоративно-ужиткового мистецтва Сходу, Європи, України, де ми показуємо унікальне церковне шитво, бронзу, порцеляну різних країн світу. У нас постійно експозиція поповнюється новими експонатами/

Святкування 95-річчя музею співпало із ще однією знаковою датою для музею – 180-річчям від Дня народження Григорія Мясоєдова, деякі твори якого також перебувають у фондах закладу.

Стрічка новин