Кожень день життя у страху, що дах власної оселі впаде тобі на голову, коштує 5 тисяч гривень

Таку компенсацію моральних збитків суд призначив виплатити мешканцю Полтави Віталію Власенку. Знісши свою частину будинку, його сусідка Тетяна Смоковенко залишила чоловіка жити у напівзруйнованій залишковій конструкції по провулку Інтернаціональному, 8. На суді була присутня і наша знімальна група.

Нещодавно в ефірі нашого телеканалу вже транслювався сюжет про аварійний будинок по провулку Інтернаціональному,8 у Київському районі міста Полтави. Власник 1/4 Віталій Власенко скаржився, що його сусідка, господарка решти будівлі Тетяна Смоковенко, знісши свою частку, фактично зруйнувала квартиру постраждалого. Тепер оселя Власенків швидше нагадує нетрі із тонкою міжквартирною стінкою замість зовнішньої та стелею, яка повільно, але впевнено щодня з одного боку хилиться додолу. Вже близько року нещасний господар шукає правди у судах, щодня ризикуючи, що на нього впаде дах рідної оселі. Тим часом стіни та меблі вкриває грибок і пліснява, тому що прогріти квартиру через занадто тонкі стіни просто неможливо. Експерти, які робили висновки щодо стану залишкової частини будинку, констатували: зробити реконструкцію або капітальний ремонт неможливо. Єдиний вихід – звести нову хату впритул до новобудови, через будівництво якої власне і розпочалася проблема. Фахівці оцінили ці роботи у 160 тисяч гривень. Таку суму позивач і вимагав у відповідачки на суді. Сусідка із вимого була категорично не згодна.

/Тетяна Смоковенко, відповідач, екс-сусідка Віталія Власенка

Жодним чином, я вважаю, не була доведена та майнова шкода, яку я завдала з його слів проведенням реконструкції свого будинку/

Не погодився і суд . Із затребуваних 160 тисяч на будівництво нового дому замість старого зруйнованого та 10 тисяч моральної шкоди суд задовольнив позов лише в останній частині, і то – не в повній мірі.

/Наталія Яковенко, суддя Київського районного суду в місті Полтава

Стягнути із Смоковенко Тетяни Олексіївни на користь Власенка Віталія Володимировича 5 тисяч на відшкодування моральної шкоди. В задоволенні решти позовних вимог – відмовити/

Але це ще не кінець, запевняє адвокат Віталія Власенка. Тепер долею вже напівбезхатченків при дійсній приписці в паспорті будуть займатися вищі інстанції.

/Антон Болтік, адвокат позивача

Рішенням суду ми не задоволені, оскільки було задоволено моральну шкоду частково, матеріальну шкоду не було задоволено в повному обсязі. Будемо чекати повного тексту рішення, ознайомлюватися і подавати апеляцію!/

Наразі до Апеляційного суду Полтавської області громадянином Власенком подано апеляційну скаргу на рішення Київського районого суду м. Полтава по даній справі. Телеканал «Місто» у свою чергу обіцяє слідкувати за долею будинку по Інтернаціональному, 8, а точніше – за його мешканцями... якщо їх так можна назвати.

Стрічка новин