Неможливо покращити економічний стан країни, якщо спочатку не навести в ній лад

В цьому впевнений кандидат на посаду Президента Сергій Тігіпко. Про врегулювання конфлікту на Сході та Півдні України, відносини із Росією й Європейським Союзом та ще ряд наболілих питань політик поговорив із жителями Полтави. Були на зустрічах і наші журналісти.

У Полтаві кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко відвідав одне з найуспішніших місцевих підприємств Завод медичного скла та гордість нашого міста – нещодавно відреконструйований Центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. Скрізь політика цікавило спілкування з людьми. Сергій Тігіпко ставив за мету почути про реальні проблеми, які турбують простих робітників та найменш соціально захищених громадян. Для того, щоб покращити життя у країні, потрібно прислухатися до її мешканців: сьогодні українці хочуть децентралізації влади та збільшення повноважень місцевого самоврядування. Регіональна реформа – один з основних пунктів передвиборчої кампанії Сіргія Тігіпка.

/Сергій Тігіпко, кандидат на посаду Президента України

На мій погляд, влада дуже серйозно запізнюється з тими змінами до Конституції, які ми повинні внести для того, щоб надати більше повноважень регіонам. Насправді на Сході і на Півдні люди не мають сепаратистських настроїв, люди хочуть самі впливати на свої життя, вони хочуть самі максимально вирішувати свої проблеми/

Якщо ми не припинимо протистояння та не наведемо порядок, наголошує Сергій Тігіпко, Україна не зможе вирішити економічні проблеми. Відтак, першочергово влада повинна почути та піти назустріч розумним вимогам, які ідуть зі Сходу та Півдня. Це стосується зобов'язання надати економічні, гуманітарні та соціальні повноваження. По-друге – вирішити нарешті мовне питання: змінити закон про мову в тих регіонах, де останнє стоїть найгостріше. По-третє, на Сході не бачать своїх представників в Уряді – Сергій Тігіпко пропонує щонайменше для початку зробити міністрів без портфелів, які б постійно знаходилися та вели переговори в парламенті щодо питань Півдня та Сходу. Це – елементарні конкретні речі, зробивши які, впевнений політик, ситуація стане спокійнішою по всій країні. Лише після цього мова може йти про відновлення економіки країни. Станом на сьогодні Україна майже повністю втратила російський, білоруський та казахстанський ринки збуту – це близько 30 відсотків всього нашого експорту. Через неспокійну ситуацію нашу державу залишають внутрішні і зовнішні інвестори, зменшуються надходження до бюджету, натомість безробіття зростає. Сергій Тігіпко пропонує, не дивлячись на територіальні непорозуміння, шукати спільну мову із Росією в рамках Світової організації торгівлі, й при цьому ж продовжувати тримати курс на Європу, але вже на більш вигідних для України умовах.

/Сергій Тігіпко, кандидат на посаду Президента України

В перспективі, я думаю, що ми підпишемо Угоду про Асоціацію в повному обсязі і поступово будемо збільшувати свій ринок в Європейському Союзі, але при цьому обов'язково не втрачати Росію. Досить! У нас не повинно бути «чи» – «чи». Ми і там повинні мати свій зиск, і там – мати/

Для того, щоб вести країну вперед, впевнений Сергій Тігіпко, суспільство має довіряти своїй владі. А для цього Україні потрібні вибори, причому не лише президентські 25 травня, а й парламентські – восени цього року.

Стрічка новин