Сьогодні – Міжнародний день танцю

Увесь танцюючий світ відзначає своє професійне свято – театри опери і балету, танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танців та інші, як професійні, так і самодіяльні артисти. День служителів і шанувальників Терпсіхори відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО, в День народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новерра, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». З нагоди свята наші кореспонденти спілкувалися з представниками різних поколінь, які захоплюються хореографією.

Лише той, хто серйозно займається танцями, знає, яка це праця: щотижня – години виснажливих тренувань, постійні репетиції, виступи та поїздки. Полтавка Яна Кремпоха танцює з 6 років, у свої 22 дівчина навчає хореографії інших, вона – керівник одного зі структурних підрозділів шоу- балету «Флеш» Міського будинку культури. Окрім основного складу колектив має підготовчі групи та хоббі-клас.

/Яна Кремпоха, керівник групи шоу-балету «Флеш»

Культуру людства неможливо уявити без музики і танцю. Сучасні, бальні, класичні – стільки різновидів і стилів! Наш колектив працює в сучасному напрямку, варто відзначити, що діти уже в 6 років мають можливість отримати ази як класики, так і гімнастики/

Для занять танцями не існує обмежень у віці, було б бажання. Доказ цьому – хореографічні колективи для полтавців пенсійного віку.

/Людмила Сотник, керівник колективу історичного бального танцю «Полонез»

«Полонез» у нас, «Ретро» і «Сеньйори», усього – три колективи, але найбільш чисельний – наш, близько 45 людей у списку/

Наймолодші учасниці колективу історичного бального танцю «Полонез» щойно вийшли на пенсію, проте є й такі, яким далеко за 70. Вік не завадив полтавкам опанувати полонез, вальс, польку і навіть кадриль.

/Наталія Щербина, учасниця колективу історичного бального танцю «Полонез»

Цікаво, що ми тут не тільки танцюємо, а й спілкуємось, у всіх різні спеціальності, у більшості – вища освіта, всі цікавляться суміжними справами: хто гінеколог, хто педіатр, хто письменник, а хто поет/

Щоправда, є один мінус. У великому танцювальному колективі – жодного чоловіка.

/Надія Броварь, учасниця колективу історичного бального танцю «Полонез»

- Без чоловіків складно?

- Чому це? Нащо нам чоловіки? Ми самодостатні жінки/

Танці, говорять учасниці колективу, тримають їх у формі. Багато хто з цих жінок все життя мріяв зайнятись танцями, та не було часу. Нині ж відчайдушні полтавки реалізують свою давню мрію. Це, говорять, цікавіше, ніж сидіти у парку чи під під'їздом.

/Надія Броварь, учасниця колективу історичного бального танцю «Полонез»

От кадриль ми танцюємо, вона запалює всіх глядачів, а ми аж підстрибуємо!/

Учасники колективу «Полонез» запрошують полтавців на свої виступи. 9-го травня вони танцюватимуть у Корпусному парку та на Співочому полі, а 11-го – влаштують бал у Міському будинку культури. З нагоди свята – Всесвітнього дня танцю, який традиційно відзначають 29 квітня, жінки бажають одна одній гарного відчуття ритму і чудового настрою, без якого на танцпол не виходять!

Стрічка новин