Перинатальний центр у Полтаві став першим закладом в області, де всі відділення отримали відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

Така гігієнічна модель дозволяє медику комфортніше працювати, а пацієнту – довіряти лікарям, кажуть представники асоціації «Служба організації інфекційного контролю». Як в обласному лікарняному закладі Полтавщини контролюють чистоту та як за це відзначають – бачили і наші кореспонденти.

80% збудників внутрішньолікарняних інфекцій переносяться через руки медичного персоналу. Як із цим боротися – розповідає головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні.

/Григорій Оксак, головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні ім.М.В.Скліфосовського

У лікарні є структурний підрозділ – бактеріологічна лабораторія, що регулярно контролює всі приміщення. Є графік перевірок щоденний, і лабораторія регулярно робить посіви, змиви/

Представники «Служби організації інфекційного контролю» говорять про те, що в українських закладах охорони здоров'я постійно знаходять порушення стандартів гігієни.

/Людмила Самолелюс, президент асоціації медсестер Полтавської області

Не всі мають такий бездоганний вигляд, як перинатальний центр, і для цього і існує проект, щоб усі інші були схожі на той заклад, у якому ми зараз перебуваємо/

Асоціація СОІК допомагає медикам підтягуватись до стандартів методично та дещо матеріально. Наприклад, дозаторами для дезінфекції рук.

/Ірина Іванова, представляє проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

Робимо персонал обізнаним в тому, що є внутрішньолікарняна інфекція - невидимий ворог, є шляхи розповсюдження і є шляхи, як це все перекреслити/

Полтавський обласний перинатальний центр – перший заклад у регіоні, де абсолютно всі його відділення отримали відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». За два роки активного впровадження проекту 240 відділень по Україні отримали відзнаки. Долучилися підтримувати таку ініціативу й у Міністерстві охорони здоров'я. Такий статус фахівці називають відповідальним.

/Ірина Іванова, представляє проект «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

Через рік – повторна перевірка на ті ж самі стандарти. Якщо десь щось схибили – то маємо право статус забрати/

А ще зазначають, що це стимулює інші заклади привести себе до відповідного санітарного стану.

/Людмила Самолелюс, президент асоціації медсестер Полтавської області

Перинатальний центр у нас – один із кращих в Україні. Мені дуже приємно визнавати, що ми – у строю кращих лікувальних закладів/

Стрічка новин