Вирішувати проблему доріг у місті без обіцянок та зайвих балачок пропонує ГО «Відродження Полтави»

Його очільник Сергій Чередніченко вже має реальну схему, за якою необхідно проводити ремонт проїжджої частини в обласному центрі. Своїми думками та планами він поділився на прес-конференції з полтавськими журналістами.

Одна з найболючіших проблем для полтавців – дороги. Такого висновку дійшли представники громадського об’єднання «Відродження Полтави» після проведення опитування серед містян. Обуренню полтавців вже немає меж, а міська влада відповідно не реагує на це.

/Віктор Костюченко, активіст ГО «Відродження Полтави»

Проходить сезон. Як ми його будемо зустрічати? Ми знову прийдемо восени з розбитими дорогами? Це плавно перейде у весну. І що далі?/

Вирішувати проблему з дорогами взялися громадські активісти. За словами учасників робочої групи, створеної «Відродженням Полтави», на ремонт всіх доріг у місті необхідні 1,5 мільярда гривень і гарний інвестор. Останнього вже знайшли. Нині тендер на будівницвто об'їздної дороги навколо Полтави та автотраси Лубни-Полтава і Полтава-Харків виграла італійська компанія «Тодіні». Голова громадської організації Сергій Чередніченко говорить, що зробить все можливе, аби італійці сіли за стіл переговорів із полтавською громадою. Та почати таку роботу можна лише за волі місцевої влади.

/Сергій Чередніченко, голова ГО «Відродження Полтави»

Для цього нам потрібно сісти за стіл на рівні облдержадміністрації, міської ради, італійської компанії, громадської організації, і знайти шляхи вирішення, як це зараз можна зробити, адже ми повинні чітко розуміти, що італійці у нас будуть працювати лише рік. Через рік вони будуть працювати в Харківській області. Полтавський район і Полтава втратять таку можливість назавжди/

«Відродження Полтави» пропонує вирішувати проблему з катастрофічним станом доріг у місті, так, як це роблять у європейських країнах, зокрема не закуповувати пісок, а використовувати той, який залишається після розмиву русла річок. Цей проект, переконані активісти, побіжно допоможе вирішити екологічну проблему із замілінням русла Ворскли, а також проблему із працевлаштуванням полтавців.

/Сергій Морозов, активіст ГО «Відродження Полтави»

Ми б хотіли, якщо на такі умови міська влада піде і прийме спільний консенсус з компанією «Тодіні», ми б хотіли запропонувати, щоб наші полтавці брали безпосередню участь у роботах/

На будівництві нових доріг можуть проходити практику і студенти технічного університету. Таким чином Полтава отримає й молодих фахівців, які вже матимуть досвід роботи із європейськими технологіями.

/Сергій Чередніченко, голова ГО «Відродження Полтави»

Ми хочемо показати у місті Полтаві цивілізований спосіб вирішення проблем. Він досить простий. Перше, дізналися про проблему, друге - створили робочу групу, знайшли шляхи вирішення. Третє, звернулися до влади. Четверте, якщо влада відреагувала - добре. Значить, ми працюємо. Якщо влада не відреагувала, ми робимо мітинг/

Поки що ні обласна, ні міська влада, запевняє Сергій Чередніченко, не хочуть дослухатися до пропозицій громадських активістів. Тому тих, хто розділяє їхню думку стосовно жахливого стану доріг у місті, а також небайдужих, які хочуть бачити Полтаву по-справжньому європейським містом із відремонтованою та безпечною проїжджою частиною, представники «Відродження Полтави» запрошують на мітинг, який відбудеться 5 травня о 12 годині біля Полтавської міської ради.

Стрічка новин