Полтавка Тетяна Грицай зібрала величезну совину колекцію

Cувеніри, підсвічники, матрьошки, картини, гобелени, посуд, прикраси і навіть шахи. Все це – у вигляді сови, або із її зображенням. За 7 років Заслужений працівник промисловості України, одна із керівників «Заводу «Лтава» Тетяна Грицай зібрала величезну колекцію сов, усього – понад 5 тисяч експонатів. Для сов і совенят на підприємстві виділили окрему кімнату. Нині їх колекціонуванням займається не лише Тетяна Борисівна, а й її колеги. Приносять лупатих з усіх усюд, привозять з відряджень. Бачили кількатисячне сімейство пернатих Тетяни Грицай і наші кореспонденти.

Польща, Австрія, Італія, Іспанія, Туреччина, Франція, Великобританія, Канада, США, Китай, Японія та Індонезія - далеко не повний перелік країн, з яких заступник голови правління полтавського «Заводу «Лтава» Тетяна Грицай привезла сувеніри улюблених птахів - сов. Вони - пристрасть Тетяни Борисівни, її захоплення. Перша сова, розповідає власниця нині вже 5-тисячної колекції, з'явилася у неї 7 років тому, подарував колега. Відтоді де б не була член Ради Федерації профспілок України, звідусіль привозить речі у вигляді сов та з їх зображенням.

/Тетяна Грицай, колекціонує сов

Нині ця колекція ніби-то моя, під моєю егідою, але вона є надбанням всього заводу. Багато моїх колег і друзів поповнюють цю колекцію нарівні зі мною/

Совина колекція постійно поповнюється новими експонатами. Нині, говорить Тетяна Грицай, вона - найбільша в Україні.

/Олена Кабашна, колега

Увесь завод у нас збирає колекцію, де хто буває і бачить сов, усі несуть!/

Спочатку лупатих птахів Тетяна Грицай зберігала у кабінеті, та потім вони перестали там поміщатися. Довелося виділити на підприємстві для них окрему кімнату. Нині тут совиний музей.

/Олександр Лукомінський, колега

Тоді не було ніякої системи, експонатів багато, очі розбігаються, а зараз це вражає!/

Замість того, щоб привезти із закордонних відряджень екзотичних наїдків чи напоїв, колеги Тетяни Грицай набивають валізи совами. В кожного у музеї є свої улюблені експонати.

/Едуард Хохлов, колега

Мої улюблені експонати - це колекція мініатюрних сов, совиний оркестр із Японії та Франції. Сови маленькі, але кожна з них має свій музичний інструмент, дуже гарні, емоційні/

В однієї британки, розповідає Тетяна Грицай, ніби-то близько 20 тисяч сов, але це лише м'які іграшки. У неї ж - найрізноманітніші речі: починаючи від дрібних сувенірів та прикрас і завершуючи сумками, подушками, гобеленами, матрьошками, картинами, посудом і навіть шахами. Усе це - із дерева, каменю, скла, порцеляни, металу і бісеру.

Стрічка новин