Міський пологовий будинок отримав статус «Чистої лікарні, безпечної для пацієнта»

Полтавський міський клінічний пологовий будинок отримав високу відзнаку проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». Відповідні таблички тепер можна побачити одразу у двох його відділеннях – у пологовому та відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Нагородити володаря відзнаки до Полтави прибули представники Асоціації «Служба організації інфекційного контролю».

Надзвичайно важливим у закладах охорони здоров’я є дотримання усіх необхідних санітарно-гігієнічних норм. Перевіряти їх в українських лікарнях взялася асоціація «Служба організації інфекційного контролю». Її фахівці здійснюють гігієнічний аудит відділення та, в разі необхідності, дають рекомендації щодо доопрацювання.

/Ольга Карпенко, спеціаліст асоціації «Служба організації інфекційного контролю»

Ми звертаємо увагу на наявність дезінфікуючих систем для гігієнічної обробки рук, системи знезараження виробів медичного призначення, професійна система прибирання. Тобто основну увагу звертаємо на налагодження санітарно-гігієнічного режиму в лікарняному закладі/

Участь у проекті «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» взяв і Полтавський міський клінічний пологовий будинок. У цьому закладі, розповідає його головний лікар Наталія Удовицька, завжди піклувалися не лише про комфортні умови перебування матері та дитини, а й про їхню безпеку. Відтак постійно у міському пологовому значну увагу приділяють дотриманню санітарно-гігієнічних норм персоналом.

/Наталія Удовицька, головний лікар міського клінічного пологового будинку

Робота над тим, щоб створити умови з обробки рук, з правильного прибирання приміщення і зі створення у комплексі усіх санітарних норм у нашому пологовому будинку, почалася давно/

Слідуванню усім санітарно-гігієнічним нормам сприяє й те, що пацієнти цього медичного закладу мають індивідуальні пологові зали, індивідуальні палати післяпологового перебування матері та дитини. Ці плюси дали змогу асоціації присвоїти одразу двом відділенням міського пологового будинку статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта». Разом із високою відзнакою медичний заклад отримує чітко налагоджену систему гігієни, підготовлений практично та обізнаний теоретично персонал, високий кредит довіри до лікаря. В Україні вже більше 240 відділень закладів охорони здоров’я мають такий статус.

Стрічка новин