У полтавців шукають королеву пухлин – меланому

Нині в обласному центрі тривають Національні дні діагностики раку шкіри. Лікарі запевняють, що населення намагають заохотити слідкувати за своєю зовнішністю, а не лякати страшними наслідками небезпечного захворювання. Про те, чому медики агресивно ставляться до меланоми, та як вберегти себе, дотримуючись найпростіших правил, говорили фахівці під час прес-конференції в обласному центрі здоров'я.

Напередодні відкриття пляжного сезону лікарі різних закладів поспішають нагадати полтавцям: як поводитись у сонячні дні.

/Володимир Каменєв, головний лікар Полтавського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру

Щоб вони поменше були на сонці, особливо з 10 до 16 години. Щоб носили окуляри сонцезахисні, щоб носили капелюхи, одяг закритий. Щоб поменше ходили в солярій наша молодь. Взагалі солярії протипоказані людям. Щоб діти до 3 років взагалі не перебували на сонці/

Навіщо це все – переконують незмінною за останні 5 років статистикою. Серед чоловіків і жінок однаково в онкологічних захворюваннях друге місце посідає рак шкіри.

/Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру

Якщо говорити взагалі про захворюваність на рак шкіри, меланому, то в Україні за останні 30 років фактично втричі збільшилася захворюваність. Тобто, на кожні 10 років іде приріст. Відсотків на 20-30 у жінок трапляється частіше зхахворювання. Можливо, один із факторів, який ми розглядаємо, – жінки частіше носять відкритий одяг/

На це захворювання особливу увагу в усьому світі звернули з 99 року, а в усіх областях України з 2013 почали проводити Національні дні діагностики раку шкіри.

/Володимир Каменєв, головний лікар Полтавського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру

Полтавська область не випячує свої захворюваності на перше місце. Це у нас більше Севастополь. Там, де сонце. Ми займаємо десь середнє місце. Ми завжди казали «Солнце, море и вода – наши лучшие друзья». Але за останні роки сонячних днів стало набагато більше, інтенсивність сонячного випромінювання теж збільшилася/

Цього тижня, запевняють медики, дерматологи безкоштовно перевіряють полтавцям родимки – аби попередити розвиток меланоми. Та запевняють: і профілактичні огляди останні роки дають позитивні результати, і медицина не залишається на місці.

/Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру

Змінився підхід медикаментозний. Є препарати, імунотерапія, якими ми взяли дещо під контроль це утворення. Є успіх у лікуванні навіть занедбаних форм. Якщо років 5 тому ми говорили про 3-4 стадію меланоми, де пацієнт більше року не переживав, то тепер вже маємо позитивні рухи в тому, що виживаність зростає/

Минулого року обстеження пройшли близько 1300 полтавців, три сотні із них направили на додаткове обстеження із підозрою на меланому.

Стрічка новин