На Полтавщині – найбільша мережа терцентрів соціального обслуговування в Україні

На Полтавщині найбільш розгалужена мережа територіальних центрів соціального обслуговування населення в Україні. Торік на їх функціонування держава спрямувала 133 мільйона грн, цього року – 127. 2013-го в області відкрили ще 5 профільних закладів, базові центри для реабілітації дітей-інвалідів з'явились у Полтаві, Гадячі, Миргороді та Лубнах. Минулого року у них вже пройшли реабілітацію понад 860 неповнолітніх мешканців області. Незважаючи на економічні негаразди, говорить директор профільного департаменту Людмила Корнієнко, сфера соціального захисту залишилась пріоритетною.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА

В цьому році, якщо назвати загальну цифру, 1 мільярд 800 тисяч грн. буде спрямовано в області на виконання державних соціальних програм. Це на 20% більше порівняно з 2013 роком/

Нині на Полтавщині проживає понад 120 дітей з онкологічними захворюваннями, кожному з них передбачено грошову допомогу у кілька тисяч грн. Щороку на матеріальну підтримку держава спрямовує величезні кошти. Середній розмір таких виплат торік становив 429 грн. Нині полтавців з особливими потребами непокоять питання медичного забезпечення та санаторного лікування. Один із Миргородських санаторіїв, говорить голова Полтавського осередку Всеукраїнської організації інвалідів Сергій Чумак, можна перетворити на потужну оздоровницю, адже профільних закладів в Україні не вистачає.

/Сергій Чумак, голова Полтавського осередку Всеукраїнської організації «Союз організацій інвалідів України».

У нас був єдиний оздоровчий центр в Україні, це 15-та лікарня відновного лікування у Донецьку. Ми, інваліди, змушені платити 8 тисяч грн. як немісцеві, нині ми теж не взмозі будемо цього зробити/

Людмила Корнієнко пообіцяла зробити все можливе, щоб збільшити кількість путівок до санаторіїв для інвалідів області. Нині на обліку в органах соцзахисту регіону їх перебуває 83 тисячі.

Стрічка новин