У Полтаві презентували наукове видання, присвячене пам'яткам історії та культури Пирятинщини

Книга вміщує близько 400 статей про об'єкти культурної спадщини району та має наклад у 300 примірників. Як довго тривала робота над підготовкою видання та що нового вдалося дізнатися дослідникам під час наукових експедицій, знають наші кореспонденти.

Ця книга – результат праці 28 осіб. До створення «Зводу пам'яток історії та культури Пирятинського району» долучилися співробітники Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, археологи, краєзнавці Пирятинщини.

/Володимир Мокляк, один із авторів, упорядник видання «Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Пирятинський район»

Це більш ніж 400 об'єктів, про які розповідається у майже 400 статтях. Чому така невідповідність? Тому що декілька об'єктів, вони є різноплановими, комплексними, поєднують у собі знахідки археології, історії, техніки/

Працювали над виданням близько двох років. Дослідники розробляли маршрути селами району, виїжджали в наукові експедиції, спілкувалися з місцевими мешканцями.

/Олег Скирда, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею імені В.Кричевського

Ми як приїжджали в село, наприклад, ми не знали, де знаходиться пам'ятка чи братська могила, і ми спілкувалися з людьми, запитували, і люди завжди охоче до нас обзивалися/

Такі розмови допомогли науковцям знайти понад 50 нових об'єктів культурної спадщини Пирятинського району. Для самих мешканців ця книга, запевняють, є неоціненним подарунком.

/Сергій Пазюк, голова Пирятинської районної ради

Для нас, для пирятинців, ця книга дуже цікава, цінна. Краєзнавці Пирятинщини вже зачекалися цього видання, видання, яке описує не лише пам'ятки археології, описує пам'ятки природи/

Це видання стало восьмим у серії. Надалі її продовжуватимуть випуском нових наукових праць. Цього року запланований вихід у світ подібного зводу пам'яток історії та культури Гадяцького, Оржицього, Глобинського районів.

Стрічка новин