Працівники однієї з філій «Облавтодору» сьогодні перекрили трасу Київ-Харків

7 квітня працівники філії «Копилянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» Полтавського «Облавтодору» провели акцію протесту під стінами адміністрації підприємства. Люди вимагали віддати їм заробітну плату за січень, лютий і березень. Тоді поставили перед керівництвом вимогу: розрахуватися з людьми упродовж тижня. Проте цього так і не сталося, тож сьогодні полтавці страйкували вдруге. Цього разу перекрили вулицю Київського шосе на пішоходному переході, упродовж години робили це кілька разів. Як все було, бачили наші кореспонденти.

/Марина Молька, журналіст

Понад три місяці працівники філії «Копилянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» Полтавського «Облавтодору» не отримують заробітної плати. Вже вдруге люди влаштували акцію протесту: перекрили трасу Київ-Харків/

Правил дорожнього руху не порушували, бо перекривали дорогу на пішоходному переході, говорять страйкуючі. До того ж, правопорядок на місці проведення страйку забезпечували працівники Міністерства внутрішніх справ області. До таких радикальних дій, пояснюють, їх підштовхнули злидні. Працівники філії «Копилянська дорожньо-експлуатаційна дільниця» досі не отримали зарплати за січень, лютий і березень. Два тижні тому вони вже вимагали у керівництва Полтавського «Облавтодору» піти їм назустріч і розрахуватися з людьми.

/Вадим Онішко, член профкому філії «Копилянська ДЕД»

Вони приїздять і кажуть: економія, немає навіть на солярку, і хочуть, щоб ми працювали, а самі їздять на джипах, у кожного – по машині. Вони отримують аванс і зарплату, а ми нічого не отримуємо/

Щоправда, після минулої акції протесту людям таки виплатили 40% зарплати, але лише за січень. Домагаючись справедливості, працівники дорожньо-експлуатаційної дільниці звертались до різних інстанцій, зокрема до прокуратури. Нині ж радіють найменшим зрушенням на їхню користь.

/Володимир Юрков, голова профспілкової організації філії «Копилянська ДЕД»

На керівника «Облавтодору» заведено кримінальну справу за статтями 175 і 364: невиплата заробітної плати терміном від одного місяця і більше/

Допомагала відстоювати права працівників підприємства і громадська спілка «Полтавська громада». Її фахівці теж надсилали звернення до різних структур. Те, що людям частково виплатили заборгованість із заробітної плати, говорять, – це і їхня заслуга.

/Віра Маслак, голова громадської спілки «Полтавська громада»

Це вже є певним зрушенням, все-таки люди можуть, якщо захочуть вістояти свої права. Вони не повинні цього боятися, бо наша колишня влада, не знаю поки що щодо нинішньої, звикла до рабської ідеології/

«Яка там рабська ідеологія, коли вже їсти нічого!» – скаржаться люди. Вони, до речі, щодня ходять на роботу, за яку їм не платять. Батько 3-х дітей Валерій Дерев'янко пропрацював на підприємстві 10 років, таких скрутних часів, говорить, не пам'ятає.

/Валерій Дерев'янко, працівник філії «Копилянська ДЕД»

- Поки в селі, то ще виживаємо, а комунальні - повністю на плечах дружини, вона вчитель, зарплату поки що отримує, але цього все рівно не вистачає.

- Як вважаєте, акція допоможе?

- Сподіваюсь, нас хоч почують! Якщо ж не допоможе, буде наступна/

Водії терпляче чекали, доки десятки людей снували пішохідним переходом. Більшість з розумінням поставились до проблем страйкарів.

/Бліци

Доріг як не було, так і немає, ми підтримуємо акцію, розуміємо, не ображаємося

- Я вважаю, що це все правильно.

- Вас не дратує?

- Ні, я почекаю

- Я поспішаю, але ставлюсь позитивно, люди мають право на це

- Всі ми бачимо, в якому стані економіка, зараз потрібно звертати увагу на першочергові потреби: виплату зарплати, утримання військових. Я вважаю, що все це нормально, якби тільки допомогло/

Сподіваються на те, що вийшли на страйк не даремно, і працівники підприємства. Люди не втрачають надії, говорять, влаштовуватимуть подібні акції регулярно, доки їх не почують.

Стрічка новин