Освітяни Полтавщини переходять на режим економії

На Полтавщині призупиняють хід виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі. Але не вцілому, а за деякими пунктами. Таким чином область продовжить працювати в режимі економії. Від чого доведеться освітянам відмовитись цьогоріч і що не вдалося у 2013 виконати в рамках даної програми – обговорювали в обласній раді під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки та культури.

Протягом трьох останніх років на виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі використано майже 35 мільйонів гривень з обласного бюджету. У 2013 планували освоїти більше 16 з половиною мільйонів гривень.

/Ганна Власюк, в.о. директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Придбані для шкіл області комп'ютерні навчальні комплекси, навчальні кабінети хімії, фізики, біології. Але через кредиторську заборгованість, через кошти, які не проходять через казначейство, у нас є заборгованість як по кабінетам, так і по шкільним автобусам/

Кредиторська заборгованість складає близько 7 мільйонів гривень, говорять в Департаменті освіти. Через це автобуси, які закупили, досі не використовують. Такий стан справ в Україні змушує освітян налаштовуватись на режим економії і в 2014 році.

/Ганна Власюк, в.о. директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Укріплення матеріально-технічної бази, видатки не будуть здійснюватись в цьому році, мабуть, на великі обсяги капремонтів, реконструкцій/

Економити доводиться ще з минулого року, говорить голова комісії з питань освіти Іван Гальченко. Адже, те що кошти, не проходять через казначейство, свідчить про їх відсутність у державі.

/Іван Гальченко, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури Полтавської ОР

Харчування пропускає, тепло, енергетику. А найголовніше для освіти - це навчальні посібники, роздаткові матеріали - ми не можемо придбати. Але викручуємось з цієї ситуації, поки що в запасах щось є/

Зарплатня освітянам нині виплачується без заборгованості, а намірів скорочувати школи, запевнили в Департаменті, наразі немає.

Були присутніми на постійній комісії і представники Громадської ради. Вони зазначили, що почали моніторинг програм на зразок їх вигоди для всіх полтавців.

/Ніна Кузьменко, координатор Громадської ради при Полтавській обласній раді

Дійсно, є багато порушень щодо процедур громадського обговорення, оприлюднення цих програм. Є програми державного рівня, що спусалися зверху донизу, щоб надати субвенції. А як вони впливали на територіальну громаду - це ми ще досліджуємо/

Стрічка новин