Нині бібліотеки – це не лише книгозбірні, а й мистецькі центри

Тут постійно проводять різноманітні акції та презентації. Сьогодні в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відкрили виставку живописних робіт полтавців Миколи Лахижі та Леоніда Колєснікова. Обидва – викладачі полтавських вишів, які давно товаришують і реалізують себе ще й у мистецтві.

Науковець Микола Лахижа викладав у багатьох вишах міста, нині ж очолює одну із кафедр Полтавського національного технічного університету. У вільний від роботи час займається творчістю. Свого часу, говорить, отримав диплом учителя образотворчого мистецтва, нині застосовує здобуті знання на практиці. Його улюблена техніка – олійний живопис, стиль – імпресіонізм, жанр – пейзаж.

/Микола Лахижа, художник

Тут, якщо уважно подивитись, Полтавщина, зокрема Новосанжарський район, де у мене дача, але є й Миргородський та Оржицький райони/

Поруч з картинами Миколи Лахижі – твори його товариша Леоніда Колєснікова. У Леоніда Олеговича теж чималий викладацький стаж, нині він – доцент кафедри екології Полтавської аграрної академії. Географія його творчості широка, разом з донькою побував у всіх куточках Криму, нині про це нагадують безліч олійних і пастельних робіт.

/Леонід Колєсніков, художник

Це гріновські місця: Коктебель, схід і захід сонця, Карадаг. Є з-поміж пастельних робіт і Азовське море, Арабатська коса/

В обласній бібліотеці для юнацтва постійно експонуються різні художні твори. Читачів, а отже й тих, хто здатен оцінити мистецтво, тут кілька тисяч. Бібліотека, говорять її працівники, чудово підходить для проведення виставок.

/Вікторія Коваль, завідувачка сектором мистецької літератури обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

Звичайно, зворотній зв'язок є, починаючи із зошита відгуків і, звичайно ж, коли проводяться екскурсії, то приводять своїх дітей, якщо викладачі - своїх учнів/

Після відкриття виставки Миколи Лахижі і Леоніда Колєснікова зошит для відгуків поповнився новими записами. Один із них залишила полтавка Вікторія Піскова.

/Вікторія Піскова, працівник обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Гончара

Картини, які представлені на виставці, дозволяють відволіктися від буденного життя і перенестись у світ мистецтва. Це надихає, додає сили, переконує, що життя прекрасне/

Першими, хто оглянув роботи полтавських художників, стали учні 5-ї школи. Презентація перетворилася на бесіду у дружній атмосфері. Авторам виставки до спілкування з молоддю не звикати, займаються цим все життя.

Стрічка новин