У Полтаві обговорили порушення закону під час державних закупівель

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/kFiagXQPgPAot

За рівнем корупції Україна наздоганяє Анголу, Сомалі та Дагестан, розповідають полтавські чиновники. Так за три місяці прокурорських перевірок нинішнього року розпочато майже чотири десятки кримінальних проваджень, 13 з яких – у сфері державних закупівель. Про це говорили сьогодні на розширеному засіданні колегії в прокуратурі Полтавської області. Долучилися до зібрання найгостріших питань правоохоронці, керівники та представники різних структур області.

Майже 17 мільйонів гривень відшкодували до бюджету цьогоріч в результаті проведених органами прокуратури Полтавської області перевірок.

/Олександр Закорецький, прокурор Полтавської області

Перш за все мене непокоїть безгосподарське ставлення органів місцевого самоврядувння до наповнення місцевого бюджету. Тільки задумайтесь: у жодному з адміністративних районів не налагоджено належним чином роботу із залученням пайової участі забудовників у розвитку соціальної інфраструктури територіальних громад/

Запитань у різних сферах до чиновників у прокуратури назбиралось багато.

/Олександр Закорецький, прокурор Полтавської області

Чому роками посадовці Глобинської райдержадміністрації без проведення тендерних процедур купували продукти харчування для дітей місцевих шкіл на завищених умовах на третину/

Найпоширеніші випадки грубого порушення законодавства стосуються проведення держзакупівель у сфері будівництва, в галузях культури, освіти та охорони здоров'я, кажуть у прокуратурі. Але представники влади говорять про те, що однозначно трактувати деякі випадки не можна.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Я не проти того, аби ми наводили порядки з використанням бюджету по місцевих територіальних громадах. Але, якщо минулого року місцеві територіальні громади були в жахливих умовах, коли ми мали віртуальні гроші, які важко було взагалі взяти з того бюджету. І йшли на будь-які умови, аби їх тільки використати і щось зробити для територіальних громад/

Багато порушників, таких як голови сільських рад, можна посадити, говорить Петро Ворона, але всім відомо, що значною частиною протиправних рішень керують не місцеві чиновники, а посадовці набагато вищого рівня.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Складається таке враження, знаєте, що на сьогоднішній день ми тільки почали дивитися і розплющили очі/

Служби, які безпосередньо ведуть перевірки, нарікали під час колегії на недосконалості правового поля, у якому мають працювати, на недостачу фахівців. Або, наприклад, у Держфінінспекції говорять про інше: значна кількість ревізорів, які працюють у них, мають стаж роботи до одного року.

/Михайло Кривошей, начальник Держфінінспекції в Полтавській області

Перед перевіркою ми звертаємось до правоохоронних органів, щоб нам дали наявну інформацію, яку треба відпрацювати. На жаль, ми її отримуєм дуже рідко/

Загалом учасники колегії зійшлися на думці, що додержання бюджетного законодавства – питання, яке мають постійно контролювати спільно всі служби та органи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію