У Полтаві обговорили порушення закону під час державних закупівель

За рівнем корупції Україна наздоганяє Анголу, Сомалі та Дагестан, розповідають полтавські чиновники. Так за три місяці прокурорських перевірок нинішнього року розпочато майже чотири десятки кримінальних проваджень, 13 з яких – у сфері державних закупівель. Про це говорили сьогодні на розширеному засіданні колегії в прокуратурі Полтавської області. Долучилися до зібрання найгостріших питань правоохоронці, керівники та представники різних структур області.

Майже 17 мільйонів гривень відшкодували до бюджету цьогоріч в результаті проведених органами прокуратури Полтавської області перевірок.

/Олександр Закорецький, прокурор Полтавської області

Перш за все мене непокоїть безгосподарське ставлення органів місцевого самоврядувння до наповнення місцевого бюджету. Тільки задумайтесь: у жодному з адміністративних районів не налагоджено належним чином роботу із залученням пайової участі забудовників у розвитку соціальної інфраструктури територіальних громад/

Запитань у різних сферах до чиновників у прокуратури назбиралось багато.

/Олександр Закорецький, прокурор Полтавської області

Чому роками посадовці Глобинської райдержадміністрації без проведення тендерних процедур купували продукти харчування для дітей місцевих шкіл на завищених умовах на третину/

Найпоширеніші випадки грубого порушення законодавства стосуються проведення держзакупівель у сфері будівництва, в галузях культури, освіти та охорони здоров'я, кажуть у прокуратурі. Але представники влади говорять про те, що однозначно трактувати деякі випадки не можна.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Я не проти того, аби ми наводили порядки з використанням бюджету по місцевих територіальних громадах. Але, якщо минулого року місцеві територіальні громади були в жахливих умовах, коли ми мали віртуальні гроші, які важко було взагалі взяти з того бюджету. І йшли на будь-які умови, аби їх тільки використати і щось зробити для територіальних громад/

Багато порушників, таких як голови сільських рад, можна посадити, говорить Петро Ворона, але всім відомо, що значною частиною протиправних рішень керують не місцеві чиновники, а посадовці набагато вищого рівня.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

Складається таке враження, знаєте, що на сьогоднішній день ми тільки почали дивитися і розплющили очі/

Служби, які безпосередньо ведуть перевірки, нарікали під час колегії на недосконалості правового поля, у якому мають працювати, на недостачу фахівців. Або, наприклад, у Держфінінспекції говорять про інше: значна кількість ревізорів, які працюють у них, мають стаж роботи до одного року.

/Михайло Кривошей, начальник Держфінінспекції в Полтавській області

Перед перевіркою ми звертаємось до правоохоронних органів, щоб нам дали наявну інформацію, яку треба відпрацювати. На жаль, ми її отримуєм дуже рідко/

Загалом учасники колегії зійшлися на думці, що додержання бюджетного законодавства – питання, яке мають постійно контролювати спільно всі служби та органи.

Стрічка новин