На сторожі спокою полтавців стоять громадські формування козаків

Разом із працівниками міліції вони щоденно патрулюють вулиці нашого міста. Роблять це на добровільних началах, за покликом власного серця. Разом із загонами патрулів пройшлася вулицями Авіамістечка Крістіна Брігіда.

Щодня після роботи вони збираються на цьому місці, щоб отримати короткий інструктаж щодо чергового патрулювання вулиць в Авіамістечку. Тут членів «Спеціалізованого загону «Полтавський козацький полк» розподіляють за трьома основними маршрутами.

/ІНТЕРШУМ

Командир розподіляє козаків за маршрутами/

Віктор Полюк разом із ще чотирма козаками та працівником міліції розпочинає свій маршрут із патрулювання Авіамістечка в районі дитячої поліклініки. У таких чергуваннях чоловік бере участь вже протягом 5 років. Він, як і всі інші члени «Спеціалізованого загону «Полтавський козацький полк», у цьому вбачає реалізацію свого громадянського обов'язку.

/Віктор Полюк, заступник командира ГФОГП «Спеціалізованого загону «Полтавський козацький полк»

Мабуть, патріотизм. Є бажання, щоб був порядок і спокій на вулицях, щоб наші матері, наші діти поверталися зі школи спокійно, щоб був порядок/

На тиждень, продовжує Віктор Сергійович, припадає десь по 2-3 чергування. Маршрути патрулів проходять у місцях загального відпочинку полтавців. У загоні обов'язково присутній співробітник міліції. Спільно вони стежать за тим, аби у громадських місцях не розпивали спиртні напої, миттєво реагують на неповагу до громадян, жінок та дітей.

/Роман Назарьов, начальник охорони громадського порядку Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області

Оскільки вони є членами громадських формувань, у них є посвідчення, вони мають право підійти до громадян. Якщо є поряд працівник міліції, спільно доставити їх до чергової частини райвідділку міліції і за деякими статтями можуть скласти адміністративний протокол/

Причому такі спільні патрулювання виникли не вчора, і не місяць тому. Разом міліція та громадські формування охороняють громадський порядок вже кілька років поспіль.

/Орест Сак, заступник командира ГФОГП «Спеціалізований загін «Полтавський козацький полк»

Почали ми займатися охороною громадського порядку з 2005 року. Спільно з працівниками Київського райвідділу міліції патрулюємо вулиці з 2009 року, з 2010 року беремо безпосередню участь в упередженні злочинів, упередженні правопорушень адміністративних/

Козаки запевняють: разом із міліцією і надалі стоятимуть на сторожі громадського порядку та спокою полтавців.

Стрічка новин