Полтава готується до Великодня

Вже зовсім скоро звідусіль будуть лунати слова «Христос воскрес!». В останні дні перед Великоднем прийнято дотримуватися найбільш суворого посту та сповідуватися. Що радять робити у пасхальне тридення священнослужителі та як проводять підготовку душі і тіла до Великого свята полтавці, дізнавалися наші кореспонденти.

Тиждень напередодні Великодня називають Страсним. Особливі церковні традиції пов'язані із останніми його днями. У Чистий Четвер віряни прибирають помешкання, вдосвіта вмиваються водою, щоб наступні два дні духовно готуватися до Світлого Христового Воскресіння.

/Василій Фазан, священик

Свята православна церква, згадуючи Страсну п'ятницю, нагадує про те, що Христос прийшов, щоб кожна людина задумалася над тим, що вона в цьому світі є лише гостем, тому що основна суть і задача людини - це змінити себе духовно і прийти до Христа/

У Страсну п’ятницю не прийнято співати та веселитися. Не можна прати, шити, різати будь-що. Цього дня також люди дотримуються особливо суворого посту. Вважається, що можна вживати у їжу лише хліб і воду. У Страсну п'ятницю церковнослужителі радять відкласти усі справи по господарству та присвятити цей день молитвам.

/Василій Фазан, священик

Є біля нас наші сусіди, наші знайомі, до яких я би кожному радив зателефонувати, попросити пробачення, якщо ми колись їх скривдили, попросити допомоги у контексті того, щоб вони молилися за нас, а ми молитимемося за них. І найголовніше – з чистим серцем, з чистою совістю зустріти Світле Христове Воскресіння/

Найголовніше, про що мають пам'ятати полтавці, вважають священнослужителі, – у святкові пасхальні дні варто залишити усі свої турботи та відкрити серця для тепла та любові. Містяни говорять: із зустріччю Світлого Христового Воскресіння їхні родини мають свої великодні традиції.

/Бліци

- В Чистий четвер ми все прали, прибирали, змінювали постіль, купалися вранці, а сьогодні не можна нічого робити, тільки покупки якісь і все. Завтра печемо паски, красимо яйця, увечері або вночі свтимо пасочки, яйця, сало, ковбасу.

- Наша родина дотримується: пече паски, розфарбовує писанки. Особливістю писанки є червоний колір. Розмальовуємо їх хрестиками. Це - символ Великодня.

- Святимо яйця, крашанки, паску, в церкву ходимо.

- До церкви підемо години в 4-5 ранку, посвятимо все.

- У церков - пасочку посвятить, розговітися, до батьків з'їздить/

Великдень, говорять полтавці, – це свято, яке, перш за все, хочеться проводити у родинному колі.

Стрічка новин