Видавництва обласної комунальної власності намагаються триматися на плаву

Більшість з них у нинішній економічній ситуації залишаються прибутковими, хоча є й такі, що працюють у збиток, наприклад «Полтавський літератор». Як зробити комунальні видавництва конкурентноспроможними на ринку, щоб автори стояли у черзі за їхніми послугами, – питання, яке обговорювали на засіданні комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.

Обласна рада фінансово підтримує видавництво соціально значущої книжкової продукції. Якщо у автора є цікаві ідеї, він може отримати кошти на свою книгу, до того ж, друкувати її у видавництвах комунальної власності не обов'язково. Але полтавці, схоже, не знають про такі можливості, або ж просто не вірять, що в області знайдуться на це гроші, бо таких соціальних проектів, зазначали на засіданні профільної комісії, нині мало. Щодо комунальних видавництв, їм важко конкурувати з новоствореними підприємствами різних форм власності, тож деякі торік працювали у збиток. Говорили на комісії і про використання депутатської допомоги: щороку кожному депутату надається певна сума, нині це – 10 тисяч грн. Кошти йдуть на допомогу лядям, здебільшого – лікування.

Депутати погодили механізм їх акумулювання.

/Ірина Дудка, керуюча справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради

Коли надходять на ім'я голови чи депутата заяви про гроші на лікування, а це 30-50 тисяч грн. і більше, то необхідно звернутись до депутатів з проханням про виділення коштів. Були випадки, коли депутати відповідали: «Чому ви звертаєтесь до мене? Який вам з цього інтерес?». Інтересу немає, нам просто треба технічно забезпечити зібрання певної суми!/

Проте дехто з депутатів певен: не потрібно змінювати механізм виділення коштів і ускладнювати й без цього складну процедуру.

/Михайло Стеценко, депутат Полтавської ОР

Хватить базікати, набридло вже це все, розумієте? Оце зараз в Департамент звертатися... Я депутат-мажоритарник, у своєму окрузі я людей знаю, комусь – тисячу, комусь – дві, а якщо це масштабніше питання – є держава/

Депутати щороку спрямовують десятки тисяч гривень на лікування земляків, які цього потребують. Часто це онкохворі, яким необхідна термінова операція, тож гроші доводиться збирати в екстренному режимі.

Стрічка новин