У Полтавському дворі спиляли живі та квітучі дерева під позначкою «аварійні»

З повідомленням про те, що на дитячому майданчику по вулицях Докучаєва та Квітучій повністю спилюють фруктові дерева, до нас звернулися місцеві жителі. Вони розповіли, що утримують робочих, аби ті більше не рубали зелені насадження, та викликали правоохоронців. Чи вдалося полтавцям зупинити комунальників та що можна зробити у випадку, якщо подібне трапилося у вашому дворі, а ви проти, – дивіться у сюжеті наших кореспондентів.

Тут виріс його старший сині і нині зростає молодший. Дитячий майданчик у дворі між вулицями Докучаєва та Квітучою розташовувався під кронами дерев. Але цього тижня тінь прибрали, а діти почали гратися тирсою. У понеділок зрізали кілька дерев, а у вівторок – продовжили розчистку.

/Армен Мкртчан, житель двору

Вранці почув звук бензопил на дитячому майданчику, де діти гуляють з різних будинків, активно пиляють зелені дерева. За мною зелена яблуня. На дій були, звісно, сухі гілки, але їх можна було обрізати кущовим методом. Але нам відповіли, що вони лише обрізають дерева повністю/

Майданчик, бідкаються полтавці, приводять до ладу власними силами, а ГЖЕД лише спромігся прибрати тінь, у якій добре ховатися дітям з усього мікрорайону.

/Ірина Мартиненко, живе у будинку по вул.Докучаєва, 3

Майданчики є, але вони такі малі і без дерев. Влітку там дуже жарко/

Сполохані мешканці вийшли захищати майданчик із залишками дерев. Вони почали заважати комунальникам та не випускати їх транспорт. З приїздом нашої знімальної групи працівники залишають двір, але їдуть зі спиляною деревиною.

Полтавці скаржаться: у дворі багато аварійних дерев, наприклад, це, що нависає над дорогою, чи це, що схиляється на балкон. Але їх ніхто на чіпає. Жителі говорять, комунальники посилаються на те, що отримали заявку півтора року тому, але документів на спил конкретно кожного дерева їм не показали.

/В КАДРІ: - Приходила сьогодні майстер з вашого ГЖЕДу і конкретно показувала. Вона дала заявку ГЖЕДу

- На словах? Ви прийшли, порізали живі квітучі абрикоси/

На місці пригоди ми впіймали тільки представника «Декоративних культур».

/представник КП «Декоративні культури»

- Згідно з дорученням управління ЖКГ по видаленню аварійних дерев

- Скільки таких дерев мають зрізати?

- 12 дерев. Управління ЖКГ вирішує питання аварійності дерев, бере їх на оплату. Нам тільки дають письмове доручення/

Чи триватиме це далі - комунальники заперечили.

/представник КП «Декоративні культури»

Якщо мешканці проти - ніхто вже пиляти не буде. Це вже точно/

Директор «Декоративних культур» Олексій Харченко телефоном пояснив: дерева випилювали бригади за дорученням міського управління ЖКГ, за заявкою від самого ГЖЕДУ. Адже таку можуть подавати і фізичні, і юридичні особи, а дерева можуть і спилювати, і підрізати. За документами, мали зрізати 14 дерев, натомість за два дні спиляли тільки 10. Але через супротив мешканців та загальний резонанс справи робочі на місце більше не поїдуть. Подібні суперечки, апелює полтавцям директор підприємства, виникають часто, бо одним дерево може здатись небезпечним, а іншим - навпаки. Хоча, зазначив чоловік, не було жодного випадку, коли б мешканці, які виступають проти, написали відмову від видалення дерев і взяли на себе відповідальність за все, що потім може трапитись. Полтавці ж обіяцють продовжити пошуки винних.

/Армен Мкртчан, житель двору

На основі наших пояснень жінок, які були присутні, ми будемо з'ясовувати. Ми будемо йти по всім інстанціях і вияснимо, чому так чинять з деревами/

Стрічка новин