Полтаву відвідали представники Всеукраїнської ГО «Комітет виборців України»

Полтава стала дев'ятим містом, яке за останні три тижні відвідали представники Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України». Вони інформують українців про процес підготовки до президентських виборів та оприлюднюють результати соціологічних досліджень. Вибори, переконані, відбудуться. Зірвати їх може лише введення надзвичайного стану в державі.

Нині багато розмов довкола легітимності майбутніх президентських виборів, запланованих на 25 травня, хоча слід акцентувати увагу на тому, чи відбудуться вони взагалі, – говорить директор Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олександр Черненко. Зірвати їх, запевняє, може лише введення в Україні надзвичайного стану. Нині ж, незважаючи на штучно створені перешкоди в окремих регіонах, все йде за планом.

/Олександр Черненко, директор Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України»

Всі процедури, які необхідні для організації виборчого процесу, центральною виборчою комісією, кандидатами здійснюються у встановлені законом терміни. Зареєстровані всі кандидати, позавчора зареєстрували окружні виборчі комісії/

Нині в Україні майже немає проявів передвиборної агітаційної кампанії, таке враження, що нічого не відбувається, говорить Олександр Черненко. Виборців більше цікавлять питання особистої безпеки та територіальної цілісності держави, ніж передвиборні перегони. Багато людей не вірять в чесність кандидатів. Підкуп на президентських виборах, переконані представники «Комітету виборців України», навряд чи можливий, а от під час виборів до місцевих рад спроби здобути владу таким чином будуть.

/Олександр Черненко, директор Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України»

Вже є інформація, що ходять по квартирах і запитують: за скільки ви готові продати свій голос в Київраду? Ми прогнозуємо, що такі речі будуть/

Нині на розгляді у Верховній Раді законопроект, який передбачає, що у разі підкупу виборців відповідальність нестимуть не лише ті, хто купує голоси, а й ті, хто згодився їх продати. Ще одна новина, яку повідомив Олександр Черненко, – те, що під час виборів не буде відеотрансляції, хоч техніку для цього закупили ще минулого разу. Такий крок у профільному комітеті вважають невиправданою разовою авантюрою, яка потребує величезних витрат і не робить процес більш прозорим.

Стрічка новин