В обласній раді говорили про землі

Про охорону земель говорили на засіданні комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. З січня минулого року набув чинності Закон про реєстрацію речових прав, який розмежував повноваження таких структур, як Держземагентство та органи юстиції. Віднедавна перші реєструють виключно земельні ділянки, а другі – права на них. Це спричинило певні незручності, зокрема, виникають проблеми із посвідченням прав на землю.

/Євген Кусяка, начальник ГУ Держземагентства в Полтавській області

Створення реєстраційної системи – національної кадастрової системи – здійснювалось швидкими темпами, за 3-4 місяці 2012 року. Це призвело до того, що ми маємо так звані накладки, тобто просторово-земельні ділянки в національній кадастровій системі, розташовані не там, де вони є в дійсності/

Торік на Полтавщині зареєстрували понад 60 тисяч земельних ділянок, цього року – вже 13 тисяч. Але реєстрація землі залишається серйозною проблемою.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА

Як бути із землями колективної власності? Це питання не врегульоване, хоча зміни до Земельного кодексу внесли, але ще не затвердили. Питання невитребуваних паїв, питання відмерлої спадщини... Дуже багато питань, які просто не дозволяють використовувати ці землі/

Щоб вирішити більшість цих питань, потрібно удосконалити законодавчу базу, адже від неузгодженості деяких моментів найбільше потерпають сільгоспвиробники. Якщо договір оренди не зареєстрований, користування землею стає незаконним, його можуть кваліфікувати як самозахоплення.

Стрічка новин