Підстави для підвищення вартості проїзду в транспорті, що працює в режимі маршрутного таксі, є

Про це на своїй прес-конференції заявив голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Володимир Оніщенко. Проте досі перевізники не надали звіти з обгрунтованістю збільшення тарифів. Чим ще позначилася робота Антимонопольного комітету у першому кварталі цього року, знають наші кореспонденти.

Перший квартал для обласного територіального відділення Антимонопольного комітету видався напруженим. З підсумків роботи за цей період розпочав свою прес-конференцію очільник останнього Володимир Оніщенко.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Ми за перший квартал порушили 81 справу, прийняли рішення у 82 справах, наклали майже півмільйона штрафів, склали рекомендації, велика кількість їх по 46 статті там, де порушення невелике - адвокатування конкуренції/

Зокрема фахівці територіального відділення виявили, що у Полтавській області у більше ніж двохстах сільських радах житлово-комунальні послуги взагалі не надаються, суб'єкти господарювання - відсутні, а тарифи на вказані послуги не встановлюються. Чи не найболючішим питанням першого кварталу цього року для Антимонопольного комітету стало й питання із підвищенням вартості проїзду у громадському транспорті. У Полтаві тарифи вже зросли, на черзі - Кременчук та Лубни. Стосовно збільшення вартості на квитки в автобусах обласного центру голова територіального відділення Антимонопольного комітету мав розмову із представниками міської влади.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ

Наша домовленість полягала у тому, що десь приблизно 15 квітня юридичні особи здають звіти про свою діяльність за перший квартал. Ми оперативно переглядаємо розрахунки і доходимо до спільного знаменника, у якій частині шукати компроміс у плані підняття вартості проїзду/

Утім 15 квітня перевізники чекати не стали і ще за тиждень до цього підвищили вартість проїзду. Для збільшення тарифів усі підстави є, говорить Володимир Оніщенко, адже нині ціни на паливно-мастильні матеріали значно збільшилися, а отже прийшов час здійснювати нові розрахунки. Проте досі до територіального відділення Антимонопольного комітету не надійшло жодного звіту від перевізників із врахуванням останніх змін на ринку нафтопродуктів та обґрунтування збільшення тарифів. Володимир Оніщенко заявив: чекатиме нові розрахунки до наступного понеділка. Якщо їх не буде, голова обласного територіального відділення Антимонопольного комітету буде вимушений порушити справи проти перевізників міста Полтави. Підстави для цього, говорить, у нього є.

Стрічка новин