Сьогодні розпочинається Страсна седмиця

Так називають тиждень перед Великоднем. Під час нього віряни дотримуються особливо суворого посту. А от напередодні Страсного тижня вони відзначали церковне свято Вхід Господній до Єрусалиму, який в народі ще відомий, як Вербна неділя. З нагоди цього релігійного свята урочисті служби відбулися і в полтавських храмах.

У неділю полтавці зі своїми родинами поспішають до храмів. З самого ранку у соборах відбуваються урочисті служби з нагоди одного із дванадцяти головних свят церковного календаря – Входу Господнього у Єрусалим.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Це нагадує нам події Євангельські, коли Христос за тиждень до свого воскресіння, за тиждень до того, як він був зраджений, розіп'ятий, він добровільно прийшов на страждання і смерть в Єрусалим, для того, щоб викупити народ від гріха, зла і порока, для того, щоб стати Спасителем всього світу/

За біблійними переказами, Ісус Христос в'їхав до Єрусалима на віслюку. А люди, вітаючи його, вистилали дорогу пальмовим листям. Оскільки в Україні ці рослини поширені мало, їх здавна замінили гілками верби. Саме тому це свято отримало свою другу назву – Вербна неділя. У руках вірян, які прийшли до Свято-Макаріївського кафедрального собору, – також гілочки верби. Ці дерева першими сповіщають про прихід весни, про пробудження від довгого зимового сну та воскресіння. У Свято-Макаріївському кафедральному соборі урочисту службу провів Митрополит Полтавський і Миргородський Филип.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Сьогодні ми також особливо підносимо молитви, у ці дні, важкі для нашої країни, щоб у ці святкові дні Господь послав нам свої небесні благословіння на нашу Україну, на наш український народ/

А вже за тиждень віряни відзначатимуть найбільше православне свято – Воскресіння Христове.

Стрічка новин