Середній розмір заробітної плати по області в минулому році склав майже 3000 гривень

Середньомісячна номінальна (нарахована) заробітна плата штатного працівника підприємств, установ, організацій по Полтавській області за 2013 рік становила 2988 гривень. Це майже на 5% більше, ніж за 2012 рік. Найбільше заробили мешканці Кременчука, Полтави, Комсомольська, а також Гребінківського, Машівського та Полтавського районів.

За підсумками минулого року, розповідають в обласному управлінні статистики, з 27-ми регіонів України Полтавська область займає дев'яте місце за середнім розміром заробітної плати.

/Тетяна Охріменко, начальник відділу статистики праці ГУ статистики у Полтавській області

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника по Полтавській області за 2013 рік становила 2998 гривень, що на 4,8% більше, ніж за 2012 рік/

Найбільше отримали працівники добувної промисловості та ті, хто розробляє кар'єри. На цих підприємствах заробітна плата перевищувала середній показник по області майже у 2 рази. Традиційно, говорить Тетяна Охріменко, залишаються і такі галузі, де рівень зарплати знаходиться на низькому рівні.

/Тетяна Охріменко, начальник відділу статистики праці ГУ статистики у Полтавській області

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з виготовлення деревини, виробництва паперів та поліграфічної продукції, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри та інших матеріалів/

Полтавці ж розповідають: отриманих коштів нині для життя не вистачає. Хотілося б, аби розмір заробітної плати був більшим.

/Бліци

- Ну, тисяч три

- Хоча б дві тисячі. Я не отримую їх

- Чим більше - тим краще

- Тисяч три. Хоча б тисяч три. Треба щось вдягнути. Хоч ми старі, але все одно треба щось міняти. Дуже не вистачає. Дуже

- Ви знаєте, скільки не дадуть - все одно не вистачить/

Протягом минулого року найбільше отримали мешканці міста Комсомольська (в середньому близько 4 тисяч 300 гривень), Кременчука (3 тисячі 350) та Полтави (3 тисячі 70 гривень). Серед районів лідерами стали Диканський, Гребінківський, Машівський та Полтавський.

Стрічка новин