Полтавська та Дніпропетровська області стали пілотними у застосуванні замісної терапії для вагітних наркозалежних жінок

Про це повідомив директор обласного Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак під час засідання Координаційної ради. Які ще питання обговорювали у рамках протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та наркоманії наприкінці тижня на зібранні в обласній державній адміністрації, про це – у наступному сюжеті.

Все ще не вдалося подолати стереотип про те, що туберкульоз – хвороба не тільки соціально неадаптованих людей, говорять медики та представники неурядових організацій, підбиваючи підсумки місячника боротьби з цим захворюванням. А зробити елементарні обстеження та дізнатись більше про туберкульоз полтавців підштовхують більше випадки захворювань їх знайомих, ніж самосвідомість.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

Коли флюорограф поруч, то немає проблеми зайти і зробити обстеження. Але не вистачає мотивації для того, аби відпроситися на годину раніше з роботи і піти це зробити/

Хоча зрушення є, говорить Максим Демченко. Так нинішнього року лунає більше інформації про туберкульоз і це впливає на населення.

/Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

Кількість людей, які звернулися до діагностики туберкульозу, починаючи з пересувних флюорографів і закінчуючи лікарнею, збільшилася. Це також важливий показник. А ще виявлення набагато вище, ніж минулоріч. Це говорить: те, що ми робимо, – дуже актуально нині/

Під час першого цьогоріч засідання Координаційної ради її учасники наголосили на тому, що в умовах обмежених ресурсів треба акумулювати спільні зусилля різних організацій у боротьбі з епідеміями туберкульозу, ВІЛу та гепатиту С. Що ж до планів у роботі ради на майбутній рік, то тут фахівці говорять про нововведення.

/Ніна Дурдикулієва, головний лікар Полтавського обласного центру здоров'я

В нашій роботі будуть допомагати міжнародні проекти. Тобто, ми будемо здійснювати моніторингові візити в міста і райони області, щоб надати допомогу координаційним радам місцевим/

Також під час засідання Координаційної ради відзначили журналістів, які найактивніше долучилися до висвітлення проблеми туберкульозу протягом останнього місяця.

Стрічка новин