140 полтавців в області із початку мобілізації залишилися без роботи

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/snn9FHDXgPBoA

Трапилося так через те, пояснюють представники військового комісаріату, що лише 1 квітня набули чинності зміни до українського законодавства. За ними робочі місця обіцяють зберігати. Наразі ж військові запевняють, що ситуацію намагаються виправити. Свідомість полтавців вони називають дуже високою, бо лише 9 військовозобов'язаних осіб на території регіону отримали повістки і не з'явилися до військкомату. Про те, в якому єдиному місті з Полтавщини відмовилися допомагати мобілізувати громадян, і хто може залишитися осторонь призову на захист Вітчизни – дивіться далі.

Військовозобов'язані, які заброньовані органами держвлади на період мобілізації, визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я – на строк до 6 місяців – чоловіки, на утриманні яких перебуває 5 і більше дітей, і жінки, які утримують дітей до 16 років, зайняті постіним доглядом за будь-якою особою, народні депутати та депутати Верховної Ради. Усі ці перераховані категорії громадян під час мобілізації не підлягають призову. Але ухиляння від обов'язку, зазначає військовий комісар Полтавщини, має покарання: до 2 років виправних робіт або арешт до півроку. З квітня набули чинності зміни до деяких законів України щодо мобілізації. Зокрема, на особливий період за призваними громадянами залишаються робочі місця та середній заробіток.

Взагалі ж, звітують військовослужбовці, мобілізація на Полтавщині триває, хоча перші заходи для її здійснення виконали всі райони, крім самої Полтави.

/Борис Павлов, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату

Було порядка 360 посильних, щоб провести оповіщення в м.Полтаві. Міська влада спромоглась виділити тільки машину – «7-ку». Як нею можна було проводити? Звертався військовий комісар, і коли треба було відправити призваних до військових частин. Письмово. Але ніякої відповіді не було/

Допомогу отримали від народного депутата та священослужителів.

Відповів військовий комісар і на питання про неналежне забезпечення військкоматів. За останні роки, зазначив Борис Павлов, Збройні сили України були фактично знищені.

/Борис Павлов, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату

Тому і вимушені були звернутися до народу за допомогою. У нас не тільки люди йдуть виконувати свій священний обов'язок з піднесенням, а й дуже багато підприємців, які дійсно допомагають Збройним силам. Як сказати, мило нам у воєнкомати не потрібне. Зброя у нас є. Ця інформація трошки неправдива/

А ось допомагають органи місцевого самоврядування та полтавці мобілізованим теплим одягом, харчами, забезпечують умови проживання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію