Полтавські медики констатують про початок сезону алергічних захворювань

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/yGq6KH2dgPCY9

Перші прояви весни – дерева, що розпускаються, та квіти одним додають позитиву у житті, а іншим його ускладнюють. Лікарі говорять, що нині вже можна говорити про те, що весняні алергії наразі починають наздоганяти осінні. І найсумніше у цьому те, що страждає від них з кожним роком все більше українців молодого віку. А хвороба неабияк заважає їм бути працездатними.

Яна – частий пацієнт обласної алергології. За рік буває на лікуванні по три рази. Спочатку прийшла просто на консультацію, але після обстеження у неї виявили бронхіальну астму. Таке ускладнення Яна отримала від алергії на звичайний пил.

/Яна, має алергію

Раніше вона як проявлялась: десь вдихнув - просте чхання. Потім ставало важко дихати. Ще з роками - кілька років з'явилась задишка зі свистом. Спати не можна було/

Пацієнтка зізнається: ніколи б не подумала, що захворювання перейде у таку складну форму. Через це доводиться постійно дотримуватись правил.

/Яна, має алергію

Хоч і прибираю у кімнаті, але намагаюсь не дуже вдихати. Кімнату провітрюю тричі на день і на ніч. Ще мені приписали інгалятор, яким я користуюсь щодня. Без нього мені просто не можна/

З кожним роком кількість алергіків на території Полтавщини збільшується. І лікарі констатують: нині - це захворювання саме молодих.

/Лариса Кулик, завідуюча алергологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні

До нас звертаються люди трудоспроможні, а дане захворювання серйозно знижує їх можливості працювати. Вони, наприклад, більше не можуть водити авто, бо постійно чхають, мають почервоніння очей. З'являються головні болі - і працівники розумової сфери відчувають всі ці симптоми/

У період загострень хворим допомагають більше 20 років в алергологічному центрі при обласній клінічній лікарні. Але головне завдання, про яке говорять медики, - попередити виникнення симптомів. Так нині полтавці вже активно звертаються зі скаргами, які лікарі пов'язують з пилком берези, вільхи, дуба та ліщини.

/Лариса Кулик, завідуюча алергологічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні

Проявляються вони по-різному. Найбільш розповсюджене - це алергічний реніт, кон'юнктивіт. Але є і більш важкі ускладнення у вигляді бронхіальної астми. Рідко - навіть впливають на інші органи та системи/

Тому з першими ж підозрами хворих просять не відтягувати візит до лікаря. Адже у звичного лідера-алергена - амброзії - наразі з'являється все більше конкурентів, і фахівці говорять про те, що весняний поліноз також виходить у лідируючі позиції. Крім того, багато людей мають ще й сполучення кількох видів алергій. Тому і захворювання проходить важче і лікувати їх дедалі складніше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію