У Галереї мистецтв відкрилася вже тридиційна міжнародна виставка карикатур «Карлюка»

Цього року експозиція стала вже чотирнадцятою за ліком. Тема карикатур постійно змінюється. Нині автори презентували роботи у декількох розділах, основний – «Небезпечно: корупція!».

Протягом наступних днів всі бажаючі можуть побачити корупцію та політку в каритурах. У Полтаві, в Галереї мистецтв, стартувала традиційна виставка «Карлюка-2014».

В експозиції – 3 розділи: роботи Всеукраїнського конкурсу «Небезпечно: корупція!», проект «Картунбанк.ру» та дві персональні виставки. Карикатура, розповідає художник зі стажем Михайло Шлафер, – своєрідний жанр мистецтва.

/Михайло Шлафер, карикатурист

Краса цього жанру в тому, що цей жанр для тих людей, у кого в голові є мозок/

Свої спостереження за роки експозицій «Карлюки» висловлює і директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова. За її словами, вже склалася певна закономірність.

/Ольга Курчакова, директор Галереї мистецтв

Коли людина йде і йде, а потім зупиняється і починає просто реготати, і це, напевно, найкраще досягнення з тих, які за 14 років відбулися у Художньому музеї/

У рамках виставки презентовані роботи, які брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Небезпечно: корупція». Його організатор розповідає: при виборі кращих судді керувалися наступними критеріями.

/Костянтин Казанчев, голова Асоціації карикатуристів України

Щоб карикатура відповідала темі, щоб вона була зрозуміла, щоб вона не була жорстокою, не порушувала чиїхось прав/

Одним із учасників конкурсу став Ігор Дутка з міста Калуш, що в Івано-Франківській області. Чоловік працює на митниці, тому проблеми корупції, говорить, йому знайомі.

/Ігор Дутка, карикатурист

Це зло, яке нас тягне на дно. Я вважаю, що з часом це переможемо, цю біду і нормально заживемо через декілька років, думаю, нормально/

Та не лише про карикатури говорили на виставці. Не забули і про іншу дату, що відзначалася 1 квітня, – День народження Миколи Гоголя.

/Богдан Чернявський, грає М.Гоголя

Ми не тільки кожного року маємо відзначати, а постійно задумуватися і постійного до його текстів і слів прислухатися, бо вони не полишають бути пророчими/

Цьогорічна екпозиція нараховує майже 300 робіт як вітчизняних, так і зарубіжних авторів. Оцінити ж роботи карикатуристів можна в Галереї мистецтв до 20 квітня.

Стрічка новин