По проспекту Вавілова тривають ремонтні роботи по заміні каналізаційного колектора

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/aEs61tUGgPBd7

Термін експлуатації більшості каналізаційних колекторів, що знаходяться у Полтаві, давно вийшов. Цими днями співробітники комунального підприємства «Полтававодоканал» працюють над заміною самопливного колектора по проспекту Вавілова. Про перебіг ремонтних робіт комунальники розповіли й нашим журналістам.

Рано-вранці співробітники комунального підприємства «Полтававодоканал» виходять на роботу у мікрорайон Левада. Сьогодні вони продовжують ремонт самопливного колектору із залізобетонних труб, який був прокладений ще у 80-х роках. Нині термін його експлуатації вийшов.

/Леонід Білка, бригадир

Тут у нас протяжність буде близько 80 метрів, буде побудовано 2 нових каналізаційних колодязя із залізобетонних кілець діаметром 1500 мм і реконструйовано 2 каналізаційних колодязя існуючих/

На час проведення ремонтних робіт встановлюється тимчасовий обвідний каналізаційний колектор, який перекачує стоки повз цю ділянку. На даному етапі задіяні провідні фахівці підприємства. Залучають до цього і спеціальну техніку: екскаватори, машину з гідродинамічним обладнанням, мулосмоктувальний автомобіль. Утім на деяких ділянках роботу доводиться виконувати вручну, адже на це є кілька ускладнюючих причин.

/Леонід Білка, бригадир

Роботи ускладнюються тим, що тут проходять підземні води і також має місце пересікання з іншими комунікаціями (кабелями, водопровідними трубами, газопроводами) і також заважає нам те, що тут сипучий грунт, він має властивість осуватися/

Загалом ситуація з каналізаційними колекторами в місті досить серйозна. Більшість із них побудовано у 60-80 рр. минулого сторіччя із залізобетону. Основна причина виникнення аварій у колекторах – сульфатно-газова корозія, яка руйнує, «вилужує» в'яжучу складову бетону. Як наслідок – просідання грунту і утворення так званих «провалів». Новий каналізаційний колектор по проспекту Вавілова буде виконаний із полівінілхлоридних труб, що убезпечить його від подібної корозії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію