В Україні оголошено часткову мобілізацію

Сьогодні Верховна Рада України прийняла відповідний закон. Він передбачає, що протягом 45 діб від його ухвалення в нашій державі повинна пройти мобілізація. Пояснюють таке рішення загостренням суспільно-політичної ситуації в Криму та агресивним втручанням Росії у внутрішню політику України. Що саме означає це для полтавців, у які два напрямки відбуватиметься мобілізація в нашій області - усе це сьогодні пояснював голова обласної ради, звертаючись до земляків.

Нагальна зустріч в обласній раді із журналістами – через кілька нових документів, прийнятих на найвищому українському рівні. Перше – Закон «Про часткову мобілізацію».

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

На органи місцевого самоврядування покладається відповідні функції. Це - своєчасне сповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття військової техніки на збірні пункти, військові частини. Ми повинні допомагати. А також виділення тимчасових будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних засобів для Збройних Сил України/

Інший закон – Про створення Національної гвардії. А це означає, що військкомати разом з правоохоронцями за допомогою місцевих органів самоврядування та добровольців формуватимуть резерв. Всього в Україні мають набрати 60 тисяч військових. Але це – не для військових дій, говорить Петро Ворона. Поки що це – профілактичні заходи. Ліміту для полтавців у добровольцях не ставлять. І підкреслюють: патріотичний дух за час агресивної поведінки Росії у полтавців зріс, і близько 5 тисяч вже висловили бажання записатись до військкоматів. Часткову мобілізацію проводять у двох напрямках: залучають військових фахівців та формуватимуть резерв з усіх бажаючих. Від імені депутатів обласної ради до всіх земляків звернувся Петро Ворона як старший сержант запасу.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради

До чоловіків, у яких ще живий козацький дух, якщо ці люди фізично та інтелектуально готові стати на захисті Вітчизни. Зараз всі військкомати будуть формувати резерв Національної гвардії. Тому, мабуть, і я сьогодні піду запишусь, і закликаю своїх земляків зробити те саме/

Звертаються до полтавців і з іншим проханням: ті, хто готовий розмістити у себе жителів Криму, можуть залишити контактні дані у військкоматах та в органах самоврядування. Хоча такі біженці до Полтави поки що не звертались. Також голова облради повідомив: представникам «Правого сектору» заборонили ходити у масках, тому людей з подібним екіпіруванням варто сприймати як сторонніх осіб. Щодо можливих диверсій, ситуацію на Полтавщині, переконують чиновники, відслідковує СБУ. А загрозу, яка якщо і може бути з Північного Сходу, контролюють на блокпостах. Полтава готова захищати свою землю, підсумував Петро Ворона, і готова до різних варіантів розвитку подій.

Стрічка новин