У Міністерстві юстиції занепокоєні тим, що батьки новонароджених не поспішають реєструвати малюків

За поточний рік близько двох з половиною відсотків батьків порушили вимоги чинного законодавства і вчасно не зареєстрували своїх дітей. Лідирують у цьому списку жителі Києва: там таких випадків у два з половиною рази більше, ніж в середньому по Україні. У Полтаві громадяни більш дисципліновані, тому протоколів з цього приводу складено менше.

У Полтаві ж за перше півріччя цього року всього зареєстровано 1520 немовлят, 668 - в Октябрському районі. Разом з тим, там же складено 22 протоколи про адміністративне правопорушення за несвоєчасну реєстрацію новонароджених, які потім направляють на розгляд адміністративної комісії Октябрської райради. А вже вона за відсутності поважної причини може накласти на батьків штраф у розмірі від 17 гривень. Втім, цього всього дисципліновані громадяни можуть уникнути, якщо не пізніше, ніж за місяць після народження немовляти, подадуть заяву до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або батьків. Там їм запропонують звичайну або урочисту реєстрацію маляти. На останню батьки погоджуються досить рідко.

Коштує урочиста реєстрація народження 28 гривень 80 копійок. Якщо багато подружь вбачало щось магічне у цифрі 7.07.2007, то при реєстрації новонароджених справжній бум спостерігався у день захисту дітей. Цього року 1 червня відділ проводив урочисту реєстрацію новонароджених безкоштовно. Проходить вона у залі в присутності батьків, рідних, друзів та хрещених. Проблема тільки в тому, що малята, зазвичай, ще не розуміють важливості моменту і постійно плачуть. За спостереженнями співробітників відділу, плачуть часто не тільки діти, а їх розчулені батьки, особливо татусі. Щодо імен, якими називають немовлят, то відділ за письмовою згодою батьків може записати у свідоцтво будь-яке. Були тут навіть Еміль, Яким, Прохор, Меланія, Ясміна, Мірра та Ельвіра.

Згідно з теперішім законодавством, у відділі реєструють і подвійні імена та прізвища. Скажімо, в Октябрськомі відділі зареєстрували дівчаток з іменами Анна-Марія та Єлизавета-Єлена.

Стрічка новин