У Полтаві замість площі – стоянка для автомобілів

Поблизу Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді залишають свої машини не лише батьки дітей, яких привозять сюди на гуртки, а й багато полтавців, які приїздять у справах до поруч розташованих установ. Чому пішоходи виступають проти захаращення площі транспортом, але заборонити паркуватись на цій території не можуть, – різні думки збирали наші кореспонденти.

Взимку на цій площі традиційно встановлюють ялинку, довкола якої збирається багато малечі. Але й на свята і просто у будні територію довкола Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді традиційно полюбляють і водії авто. Пішоходи обурюються.

/полтавці

- Неправильно, заважають. Площа є площа. Має бути спеціальне місце паркувальне для машин.

- І людям заважає, і вигляд псує.

- Звичайно, не естетично. Якщо тут і дітям гуляти добре, і людям ходити. Машини заважають. Треба їх перенести кудись.

- Треба розуміти, що кількість машин дуже й дуже велика. А стоянок не вистачає. Плюс - культура/

Полтавцям Оксані та Ігорю зайнята машинами площа теж не до вподоби.

/полтавці

- Ми нормально ставимось до цього, коли машини на ярмарок приїздять. Тоді зрозуміло. А так, звичайно, ми проти.

- Тут немає жодного знаку, тому люди сюди і приїздять. Значить, треба поставити знак і все/

А ось водії, які тут паркуються, неговіркі.

/В КАДРІ: Ні! Ні! Це терміново, я поспішаю/

Проблема безпосередньо стосується ОЦЕВУМУ, погоджується його директор. Але, за словами керівника, їм належать тільки «підмостки».

/Надія Чернобель, директор ОЦЕВУМ

Це питання не може вирішитись так, як прийшов - намалював. Бо це - міська комунальна власність і власник повинен заключати договори на постановку цих знаків. Ми повинні встановити знаки, що в'їзд транспорту заборонено/

Директор запевняє, що зверталась письмово до міської ради, але в управлінні майном про це нічого не чули. Представники Полтавської ДАІ пояснюють: паркуватися довкола ОЦЕВУМу не заборонено, навіть є спеціальні під'їзди до приміщення, а противники такого стану справ можуть написати звернення до міської влади. Встановленням спеціальних знаків мають зайнятися працівники ЖКГ зі згоди ДАІ та відповідного рішення сесії міської ради. Думку про те, що не можна тут заборонити паркуватись, підтримує і Надія Чернобель.

/Надія Чернобель, директор ОЦЕВУМ

До нас з'їжджаються з області люди, їм нікуди поставити транспорт, який привіз дітей для участі у заходах. Було так, що на нашій базі проводяться випускні вечори, а швидка допомога не може заїхати, бо позаставлено цим транспортом/

Даних про те, чи на даній місцевості є стоянка, в архіві управління містобудування та архітектури немає. Та й місця для неї керівники ОЦЕВУМУ на даній ділянці не бачать, але обіцяють ініціювати вирішення проблеми.

Стрічка новин