Влітку 1845 року Тарас Шевченко був у Полтаві

Що його привело до нашого міста? З ким він тут спілкувався? Де жив упродовж кількох днів? Відповіді на ці та інші запитання можна знайти у книзі «Полтава у житті та творчості Тараса Шевченка», яку презентували у літературно-меморіальному музеї Котляревського. Захід отримав назву «Тарас Шевченко на землі Івана Котляревського».

Розпочали навчальну екскурсію «Тарас Шевченко на землі Івана Котляревського» із народної пісні «Стоїть гора високая», яку виконав методист обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Дмитро Соколов.

/Дмитро Соколов, методист КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи»

Під гаєм в'ється річечка,

Як скло вона блищить,

Долиною широкою,

Кудись вона біжить/

Розпочати захід із української народної пісні вирішили не випадково, Тарас Шевченко любив народну творчість. У 40-50-х роках дев'ятнадцятого століття він мандрував Україною, зокрема й Полтавщиною. Під час зустрічі у музеї презентували книгу «Полтава у житті і творчості Шевченка», автор якої, Євгенія Стороха, на сторінках видання відповіла на запитання: Що привело письменника до нашого міста? З ким він тут спілкувався? Де жив упродовж кількох днів?

/Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського

Виходячи з Шевченкової оцінки Полтави, полтавців, творчості видатних наших земляків, ми можемо і сьогодні щось переосмислити/

Шевченко високо оцінював літературний талант Котляревського. Невипадково на могилі Івана Петровича викарбувані слова Тараса Григоровича: «Будеш, батьку, панувати,

Поки живуть люди;

Поки сонце з неба сяє,

Тебе не забудуть!»

Завдяки виданню «Полтава у житті і творчості Шевченка» відтепер нашим землякам відкриються маловідомі факти біографії Кобзаря.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

Книга вийшла обмеженим тиражем - 500 примірників, але ми її розповсюдимо бібліотеками, вищими навчальними закладами, отримають її і екскурсоводи Полтави/

Екскурсоводи та науковці міста стали першими, кому пощастило ознайомитись з виданням та експонатами виставки із фондів музею, присвяченої Шевченку.

Стрічка новин