Представників національних меншин області безкоштовно навчатимуть української мови

Школу-студію вивчення українької мови відкрили в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. Української тут двічі на місяць навчатимуть усіх бажаючих, проте головна цільова аудиторія - представники національних меншин Полтави. На заняття, обіцяють працівники книгозбірні, запрошуватимуть філологів, проводитимуть вікторини і задаватимуть домашні завдання. Уроки проводитимуть кожної першої та третьої п'ятниці. Більше про це - у наступному сюжеті.

На Полтавщині проживають представники близько ста національних меншин. Комусь вдалось опанувати українську одразу, проте багатьом навіть після десятків років життя в Україні важко оволодіти державною мовою. Для всіх, хто прагне удосконалити свої мовні знання, в обласній бібліотеці для юнацтва імені Гончара відкрили школу-студію «Рідне слово». Ануш Назарян теж вирішила прослухати курс лекцій. Ануш Араєвна – викладач вірменської, проте сьогодні вона – учениця.

/Ануш Назарян, слухачка школи-студії «Рідне слово»

Раніше я не розуміла, зараз розумію українську на 100%, вже можу розмовляти!/

У перший день занять серед слухачів – і представники грузинської та чеченської общин.

/Рамаз Заркуа, представник грузинської діаспори

Будемо вивчати мову, не бачу причин, щоб не ходити на заняття. Щоб бути успішним, треба знати мову титульної нації/

/Осман Муслімов, представник чеченської діаспори

Ми живемо в Україні близько 40 років, нам це необхідно, будемо ходити на заняття і дітям розповідати, що є така школа/

Керівник студії Вікторія Піскова розповідає: не перенавантажуватиме слухачів лекцій займовою інформацією, усі зусилля спрямовуватиме на удосконалення мовних навичок.

/Вікторія Піскова, керівник школи-студії «Рідне слово»

Це буде живе спілкування, ми орієнтуватимемось на питання, пов'язані з культурою мовлення, різні практичні аспекти, які допомагатимуть у спілкуванні/

Підтримують ініціативу фахівців бібліотеки і в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

/Ольга Коваленко, завідувачка відділом гуманітарних дисциплін ПОІППО

Вони мають право на утвердження рідної мови, утворюючи недільні школи, бо рідна мова - осердя людини, але якщо людина приїздить на територію іншої держави, то повинна знати мову країни, у якій проживає/

Уроки української мови проходитимуть в бібліотеці кожної першої і третьої п'ятниці місяця о 16-й годині. Навчання у студії «Рідне слово» безкоштовне.

Стрічка новин