Ошукані вкладники кредитних спілок не втрачають надії повернути гроші

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/ombORpi5gPBBL

Ошукані вкладники дев'яти кредитних спілок Полтавщини сьогодні ходили на прийом до обласної прокуратури. Прийому люди, більшість з яких – пенсіонери та інваліди, чекали близько півтори години, а дочекавшись, не почули нічого втішного. Обурені, за їх словами, повною бездіяльністю місцевих правоохоронців, вкладники вирішили шукати істини в Генеральній прокуратурі.

Понад 100 мільйонів гривень втратили вкупі жителі Полтавщини – запевняють ошукані вкладники кредитних спілок. Представники дев'яти з них об'єдналися т,а в надії повернути гроші, цього дня прийшли до прокуратури області. Галина Погребна не може повернути свої 30 тисяч гривень вже 5 років.

/Галина Погребна, ошукана вкладниця «Спілки офіцерів України»

Спочатку їм ставилася розтрата – 9 млн., зараз дійшли до того, що 2 млн. тільки. Все ніяк не закінчаться суди/

Суди тривають роками, скаржаться вкладники, яких, до речі, з кожнем днем стає все менше.

/Анатолій Собакар, ошуканий вкладник «Спілки пенсіонерів України»

Це триває вже близько 5 років, з 2008-го. З нашої спілки померло вже 20 чоловік/

Ще гірша ситуація в ошуканих вкладників кредитної спілки «Перше кредитне товариство». За понад 6 років їх справа і досі не дійшла навіть до суду. Нагадаємо, в 20 числах січня в ефірі нашого телеканалу ми вже розповідали про це. Тоді люди нарікали, що через бездіяльність полтавських правоохоронних органів справа по «Першому кредитному товариству» ходила по колу: від місцевого УМВС – до прокуратури, від прокуратури – до слідчих міста Одеси, звідки і «ростуть ноги» у кредитної спілки, а від одеситів – до генеральної прокуратури, звідки справу знову повертали на доопрацювання у Полтаву. Де вона зараз, а головне – коли справу буде передано до суду, вкладники і хотіли запитати в Прокуратурі області. Після майже півторигодинного очікування прийому люди, більшість з яких пенсіонери та інваліди, нарешті дочекалися відповіді... на жаль, для них невтішної.

/Наталія Лець, начальник управління прокуратури Полтавської області

Сьогодні відправити кримінальне провадження до суду ми не можемо, оскільки провадження направляється, коли є підозрюваний. Зараз у цьому провадженні нікому про підозру не оголошено/

В ході слідчих дій, пояснила Наталія Лець, було встановлено, що представники кредитної спілки у Полтаві жодних документів не підписували, а рахунки, куди перераховувалися вклади мешканців нашої області, відкривалися в місті Одесі, де і знаходився головний офіс та керівництво «Першого кредитного товариства». Там правоохоронці і шукали підозрюваних, але станом на сьогодні їх місцезнаходження досі не встановлене, а відтак – і підозра не оголошена.

Здається, коло знову замкнулося. А люди тим часом продовжують помирати, так і не дочекавшись повернення своїх законних вкладів. Юрій Лебедь, який взявся шукати істини у цій справі, налаштований рішуче. Закликає людей не здаватися та продовжувати боротися. Прямо у приміщенні Прокуратури області вкладники поставили свої підписи під звинуваченням очільників силових структур регіону в перевищенні своїх службових повноважень та бездіяльності.

/Юрій Лебедь, офіційний представник ошуканих вкладників кредитної спілки «Перше кредитне товариство»

Люди підписують, що ми направляємо наше офіційне звернення в Генеральну прокуратуру для відкриття кримінального провадження відносно прокурора області Миронова, який ще будучи прокурором району допустив оце все/

Окрім прокурора області Миронова в заяві згадали також і очільника УМВС Полтавщини Федосова та всіх виконавців - слідчих та прокурорів, які свого часу, на думку постраждалих вкладників, тільки згаяли час замість того, щоб по «гарячих слідах» розібратися в справі - покарати винних і повернути гроші ошуканим людям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію