В рамках туру містами України сьогодні до Полтави прибув Віталій Кличко

Лідер фраrції політичної партії "Удар" у Верховній Раді відвідує обласні центри як опозиційний лідер, який представляє інтереси прихильників майдану. Візит українського політика розпочався із покладання квітів до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам, після цього Віталій Кличко поспілкувався з полтавцями біля будівлі профспілок, зустрівся з журналістами та побував на місцевому євромайдані. Більше про це - у наступному сюжеті.

Ще вчора був у Черкасах, а сьогодні вже в Полтаві. Лідер політичної партії «Удар», який відстоює інтереси майданівців, приїхав до нашого міста, щоб поспілкуватися з однопартійцями та активістами опозиційного руху. Говорить, не встиг приїхати, а вже з 'явилася інформація про замінування приміщення профспілок, де планував зустрітися з полтавцями. Віталій Кличко запевнив: подібні звістки для нього - не новина. Нині, говорить, чинна влада робить все можливе, щоб залякати людей. Настав час діяти, єдиний вихід, певен, - європейський шлях розвитку, адже у розвинених європейських країнах - захист прав і свобод людей - на першому місці.

/Віталій Кличко, лідер політичної партії «Удар»

Є декілька шляхів вирішення політичної кризи. Перший - перезавантаження влади. Дострокові президентські вибори були б підставою для того, щоб люди залишили майдан і могли в конституційний спосіб змінити владу/

Другий шлях, говорить Віталій Кличко, - повернення до Конституції 2004 року, а саме - перерозподіл повноважень між парламентом, Президентом та урядом.

/Віталій Кличко, лідер політичної партії «Удар»

Віктор Федорович Янукович під час своєї передвиборчої компанії майже 4 роки тому говорив, що він почує ожного. Ми хотіли б, щоб він почув кожного, вийшов на майдан, поспілкувався з людьми, дав відповіді на наші запитання/

Під час прес-конференції Віталій Кличко наголосив: будь-які зміни повинні досягатись мирним шляхом, а не силовими методами. Не потрібно розпалювати конфлікти в середині країни, адже жителі сходу і заходу прагнуть одного - стабільності. Ментально і географічно, переконаний лідер опозиційного руху, українці вже є європейцями, головне - запровадити стандарти життя, які діють у Європі. Доки влада не прислухається до вимог майданівців,наголосив політик, вони не звільнять захоплені приміщення. У Полтаві Віталій Кличко взяв участь у народному віче, яке провів народний депутат Сергій Каплін та поспілкувався з активістами полтавського майдану.

/Сергій Трофименко, мешканець Полтави

Наш шановний Янукович не виходить до людей, боїться, а цей виходить і на майдан, його і з вогнегасника поливали/

/Дарина Бречко, мешканка Полтави

Хочу, щоб вони озвучили чіткі ідеї, що планують зробити, щоб Україна була незалежною. Я хочу, щоб вони діяли, а не просто говорили/

У чинної влади, переконаний Віталій Кличко, немає майбутнього, якщо вона не прислухається до вимог народу. А це, зокрема, припинення переслідувань учасників акцій протестів і закриття порушених відносно них кримінальних справ, а ще - покарання осіб, відповідальних за побиття людей на майдані у Києві.

Стрічка новин