15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Саме цей день присвячений і 25-й річниці виведення радянських військ з території Афганістану у 1989 році. Тисячі українців пройшли крізь пекло афганської війни, багато з них не повернулися на Батьківщину, вважаються зниклими безвісті, отримали поранення і статус інвалідності. Саме цим історичним подіям присвятили захід в обласній бібліотеці імені Котляревського. Тут відбулася зустріч студентів та ветеранів бойових дій.

Полтавець Ігор Моісєєнко – один із тих, хто прийшов на зустріч із молоддю до обласної бібліотеки. Ігор Олексійович – ветеран війни в Афганістані, член Національної спілки письменників України. За свій роман «Сектор обстрілу «АІСТИ» він отримав державну літературно-мистецьку премію імені Богдана Хмельницького. З ним і знайомив студентів.

/Ігор Моісєєнко, ветеран війни в Афганістані, письменник

Афганістан залишив такий слід в душі і серці, що не писати про це не можливо, тим більше в Україні немає прозаїків-афганців/

Ветерани війни, говорить Ігор Моісєєнко, пишуть вірші, публіцистичні твори, мемуари, а от художні – рідко. Автор зізнається: залишати на папері свої спогади важко, навіть боляче, це не кожному по силам, як і розповідати про війну аудиторії. Самі ж слухачі говорять, що у розповідях очевидців їм інколи бракує цікавих фактів. Ветерани війни інколи говорять про пережите книжними словами.

/Лілія Войцехівська, студентка

Коли я навчалась у школі, була одна цікава зустріч, чоловік розповідав правду, хоча когось вона може здивувати, вразити. Потім ти розповідаєш це своїм знайомим, ця тема стає важливою для інших/

Таку мету – розповісти про історичні події так, щоб вони запам’ятались слухачам, і ставили перед собою організатори зустрічі з учасниками збройних дій на території інших держав.

Стрічка новин