Частина виносної реклами у Полтаві розміщена без відповідних документів

Кожен підприємець намагається якомога яскравіше презентувати свій товар споживачеві. Для цього використовуються найрізноманітніші методи. Один із таких - розміщення переносних залізних конструкцій, які слугують вказівником в той чи інший заклад. Але далеко не всі підприємці Полтави мають необхідні на таку рекламу дозволи.

«Штендер» – слово іноземного походження. Для більшості полтавців не несе ніякого змістового навантаження. Але тим не менше, щодня ми зустрічаємося з ним на вулицях міста, особливо – поблизу магазинів та закладів харчування. Це – мобільна переносна рекламна конструкція, яка встановлюється на вулиці у безпосередній близькості до рекламодавця. Думки полтавців з приводу розміщення штендерів розділилися. Одним, говорять, він заважає рухатися тротуаром, інші ж не звертають уваги на подібну конструкцію.

/Бліци

- Ні, не заважає. Нічого не заважає

- Прибрати треба все взагалі. Не годиться

- Я думаю, заважають

- А що потрібно зробити?

- Прибрати або повісити вгору

- Я вважаю, це не найстрашніша перешкода, яка є. Якщо взяти центр міста, то є перешкоди і гірші

- В принципі не заважають. Нехай. Людям реклама допомагає заробити/

Щоб поставати такий вказівник, розповідають у комунальному підприємстві «Полтава-сервіс», необхідно мати спеціальний паспорт. Для його отримання слід зібрати певний перелік документів.

/Людмила Латиш, заступник директора КП «Полтава-сервіс»

Це мають бути графічні матеріали, правоустановчі документи на приміщення та документи про підприємця, який звернувся за цим дозволом/

Якщо ж немає паспорту на вказівник, то підприємцям доведеться викласти кругленьку суму. Адже з перевіркою до магазину чи кафе може нагрянути Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Полтави.

/Олег Діденко, головний спеціаліст Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Полтави

При відсутності дозвільних документів наступає адмінвідповідальність в розмірі 340 - 1360 для громадян, і 850 - 1700 для керівників підприємств, організацій, закладів торгівлі/

Дешевше, говорять фахівці, буде зібрати документи та заплатити одноразовий платіж у розмірі майже 250 гривень. Але, крім цього, прийдеться ще й викласти готівку за користування міською землею, де і розміщений штендер.

/Людмила Латиш, заступник директора КП «Полтава-сервіс»

На сьогоднішній день це складає 77 гривень 5 копійок на квартал. Коли ж земля знаходиться у приватній власності чи оренді, плата не стягується/

Крім рекламної інформації, штендери можуть нести ще й небезпеку. Адже, будучи великого розміру, вказівники часто бувають закріплені підручними методами. Саме через такий штендер минулого року постраждала дитина, на яку впав подібний залізний лист. Тому, щоб уникнути подібних ситуацій, фахівці закликають підприємців відповідально ставитися до своїх обов'язків.

Стрічка новин