2013-й запам'ятається медикам як рік структурних перетворень

На Полтавщині упорядковували мережу лікувально-профілактичних закладів, відкривали амбулаторії сімейної медицини, створювали єдину систему надання екстренної медичної допомоги. Насправді ж реформування галузі розпочалося ще кілька років тому, нині ж вже помітні результати проведеної роботи. Про них, а також плани на майбутнє йшлося на розширеній колегії Департаменту охорони здоров'я області.

У всьому світі до 80% звернень пацієнтів припадає на первинну ланку медичної допомоги, яка надається сімейними лікарями. У 2001 році доступ до сімейної медицини мало трішки більше двох відсотків населення області, нині ж – 90%. Зараз на Полтавщині працюють 34 центри первинної медико-санітарної допомоги. Що ж до вторинної, або спеціалізованої медичної допомоги, її полтавці отримують здебільшого у центральних районних лікарнях. У планах - формування госпітальних округів, створення закладів інтенсивного лікування. Щодо напрямку охорони материнства і дитинства, з 2012-го у Полтаві функціонує обласний перинатальний центр.

/Олександр Коваль, заступник голови Полтавської ОДА

Із інших областей приїздять до Полтави народжувати, це говорить про рівень охорони материнства і дитинства. Малюкова смертність значно знизилась, що вже й говорити про материнську/

Зазнала реформувань і швидка медична допомога. Її структурні підрозділи об'єднали і створили єдину систему надання екстренної допомоги. Нині, говорить директор профільного Департаменту області Віктор Лисак, особливої фінансової підтримки потребують заклади, які надають спеціалізовану допомогу, зокрема кардіологічну. 60% випадків у структурі смертності пов'язані із серцево-судинними хворобами.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

Ми думаємо про те, як мешканців забезпечити спеціалізованою допомогою. Перш за все - кардіологічною, зокрема ангіографією при гострому коронарному синдромі, тобто при інфаркті, це і стонтування, і своєчасна доставка пацієнта. Над цим питанням ми сьогодні працюємо/

Полтавщина, наголошували на розширеному засіданні колегії Департаменту охорони здоров'я, за загальними показниками дяльності у сфері розвитку сільської медицини посіла третє рейтингове місце в Україні з-поміж непілотних регіонів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію