Полтавські євромайданівці обідають козацьким кулішем та діляться теплими речами й ліками з Києвом

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/oRDsOCdmgPBd9

Поки одні майданівці протестують біля райдержадміністрації, інші чергують в обласній раді. У захопленій днями сесійній залі революціонери вже облаштувалися, як удома. Там працюють медпункт, кухня, комора для речей та щодвігодини проводиться вологе прибирання. Євромайдан за барикадами на власні очі бачили наші журналісти.

За барикадами все спокійно. Поза народними віче та пікетами полтавські євромайданівці налагоджують побут у сесійній залі обласної ради. У приміщенні постійно чергують люди. В кожного своя робота. Юлія Костенко відповідальна за реєстрацію. Розповідає, запис до полтавських сотень проводиться з 9 ранку до 21 години вечора.

/Юлія Костенко, працює на реєстратурі

Я вам говорю інформацію відкрито – їх сотні. Але кількість не відкриваю – але це реально більше, ніж одна/

Крім того, в реєстратурі Полтавського євромайдану складають списки волонтерів, які хочуть допомагати по кухні, з вологим прибиранням та чергуваннями.

/Юлія Костенко, працює на реєстратурі

Для того, щоб ми могли зателефонувати людині, якщо хтось занедужав, чи раніше треба піти, щоб на заміну людина прийшла/

Поруч із реєстрацією стоїть благодійна скринька «На потреби революції». Грошей, як видно, там не дуже багато, на відміну від теплих речей та засобів самооборони. Небайдужі полтавці позносили євромайданівцям цілі мішки кожухів, рукавичок та светрів. В імпровізованому гардеробі є навіть пара валянок та протигази з касками. Несуть за барикади й медикаменти. Інженер-механік за освітою пан Віктор Бєрков на євромайдані працює волонтером у медпункті, запевняє, ліків їм цілком вистачає.

/Віктор Бєрков, волонтер, допомагає у медпункті

Та все є. Нічого не потрібно/

Є серед євромайданівців і фахові лікарі, запевняє пан Віктор, та вистачає і пацієнтів. Каже, надавати мершу медичну допомогу пораненим у бійках чи чомусь подібному ще не доводилося, полтавські революціонери переважно страждають від наслідків погоди.

/Віктор Бєрков, волонтер, допомагає у медпункті

Простудні захворювання: кашель, застуда ротової порожнини, ніс, горло, буває трішки обмороження/

За таблеткою від застуди до медпункту з барикад спустився і Костянтин. Хлопець сподівається, що його батько не побачить цей сюжет по телевізору, та для перестраховки все ж відмовляється називати на камеру своє прізвище та відкривати обличчя.

/Костянтин, стоїть на барикадах

По-перше, тому що справді холодно. Маски навіть звичайні медичні, щоб вітер не обдував обличчя. Ну а по-друге, справді не хочеться переслідувань/

Костянтин наголошує, що він та його колеги на барикадах налаштовані мирно, вони не закликають до насилля чи будь-яких екстремістських дій, але ж і себе ображати не дозволять: до самооборони євромайданівці готові.

/Костянтин, стоїть на барикадах

Відбирають за такими критеріями, там хто займався якимось спортом, які бойові навики, якими єдиноборствами хто займався. Більшість обучені. Як такої зброї немає. Для самооборони каски на голову, палиці/

А в цієї жінки у руках ніж. Але це не зброя, а знаряддя праці. За барикадами пані Марина Загребельська перший день. Жінка приїхала з Новосанжарського району і допомагає євромайданівцям на кухні.

/Марина Загребельська, волонтер, допомагає на кухні

Бути вдома біля телевізора дуже важко. Я хочу допомагати, я хочу, щоб народ переміг. Зараз куліш готують надворі, і треба порізати моркву для куліша/

І дійсно, на площі перед обласною радою облаштували справжню польову кухню. Зараз у великому казані вариться не просто куліш, а справжня козацька каша. Така страва, запевняють кухарі, не тільки зігріває у мороз, втамовує голод, а й наповнює майданівців духом свободи та козацькою силою.

/Юрко Щербань, козак, допомагає варити їжу

Тут є качечка, тут є 3 вида сала, м'яско, морква, спеції. У такий спосіб козаки брали, що є, і готували в поході, і тоді вони набиралися сил. Ця каша давала сил для перемоги/

Взагалі, розповідає пан Юрко, на майдані ніхто не голодує: меню на щодень складають різноманітне та поживне.

/Юрко Щербань, козак, допомагає варити їжу

Все є, бульба є, борщик, супчик, каші. Гречку давали сьогодні. Компот є, узвар зараз будемо готувати/

Як нам повідомили на євромайдані, серед полтавців вистачає небайдужих людей, які допомагають революціонерам – за три дні після захоплення сесійної зали обласної ради за барикади люди позносили стільки їжі, теплого одягу та медикаментів, що полтавські євромайданівці готові поділитися своїм прожитком з київськими колегами.

/Роман Чабановський, відповідальний за сотню оборони

Насправді є досить великий надлишок. От сьогодні буде їхати група до Києва на Майдан. Ми все це пакуємо і о 6 годині вечора будемо передавати в Київ/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію