Полтавські журналісти не хочуть працювати за новими законами

Ухвалені днями Верховною Радою закони, які вже встигли назвати «законами про диктатуру», можуть значно ускладнити і роботу засобів масової інформації. Сьогодні журналістська спільнота Полтавщини влаштувала похорон свободі слова та підписала колективну заяву з закликом проявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби відстояти право на професію.

Нові закони, вже охрещені в народі «диктаторськими», руйнують стандарти світової журналістики та повертають медійну Україну на 10 років назад. Такі думки прозвучали під час обговорення заяви журналістів Полтавщини щодо ухвалення «законів про диктатуру». Останні, вважає Людмила Кучеренко, не тільки обмежують свободу слова, а й право громадян на отримання чесної інформації.

/Людмила Кучеренко, президент Полтавського обласного медіа-клубу

Це і наступ на журналістів з іншого боку, оскільки ми працюємо на суспільство, то це – наступ на права громадян отримувати об'єктивну інформацію. Зараз це все спаплюжено/

Погоджується, що своїм підписом на ухвалених Верховною Радою нових законах Віктор Янукович поховав свободу слова у країні, і Заслужений журналіст України Ганна Дениско. Більше того, на її думку, боротьба зі ЗМІ ведеться вже не тільки на папері, а цілком реально... та прицільно.

/Ганна Дениско, Заслужений журналіст України

Тридцять з гаком журналістів вже постраждали від куль «беркутівців». Ми, мабуть, усі бачили сюжет, як прицільно кілька разів стріляли в камеру оператора «5-го каналу»/

Визнавши дії влади цинічним і свідомим знищенням незалежної журналістики в Україні представники прес-корпусу закликали всіх журналістів проявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби не дозволити знищити свободу слова в Україні та відстояти право на професію!

/Віктор Трофименко, заступник ген.директора ТОВ «Студія «Місто»

В даній ситуації кожна порядна людина має долучитися, в першу чергу, що стосується журналістів, до об'єктивного висвітлення тих подій, які відбуваються, і не соромитися говорити те, що ми бачимо наживо, говорити, писати, максимально інформувати людей. Достатньо двосторонньо, щоб нікого не звинуватили у суб'єктивності, але достатньо чесно, щоб нікого не вважали за «джинсовиків» діючої влади/

Після засідання представники мас-медіа за бажанням підписали колективну заяву «З приводу «диктаторських законів»,

які утискають свободу слова. Зараз свої автографи поставили трохи більше 20 журналістів, та заява відкрита для підписування.

Стрічка новин