Не дивлячись на люті морози, Водохреще багатьом додає сміливості скупатися у крижаній воді

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/KD61SRkggPAeG

Сміливці, які на це наважилися, вірять: їм не страшні ніякі хвороби. З такими спілкувалися й наші журналісти.

Полтавець Дмитро Петров вже 11 років як пірнає в ополонку. Робить він це переважно на релігійні свята. Проте, ділиться досвідом, таке нерегулярне моржування теж неабияк оздоровлює, надихає та додає бадьорості.

/Дмитро Петров, полтавець

Люди виходять на річки, щоби прийняти саме в цей день хрещення цілющою крижаною водою, що підіймає тонус, дарує людям здоров’я. Заряджає життєвою та духовною енергією/

Водохреще є третім і завершальним великим святом різдвяно-новорічного циклу. Вважається, що людина, занурившись в ополонку на це свято, змиває з себе всі гріхи та оздоровлюється. Прорубувати лід - власне слов’янський винахід, адже у Йордані вода ніколи не замерзає. На центральному пляжі міста ополонки теж не було, а традиції дотрималися - охочих зануритися було чимало. Із шостої ранку за безпекою народного дійства слідкували МНСники. Вони розповідають: перші купальники на Ворсклі з’явилися ще затемна, до приїзду надзвичайників.

/Олег Невідомий, заступник начальника 3-ї державної пожежно-рятівної частини

Автомобіль забезпечений всім необхідним аварійно-рятувальним обладнанням для забезпечення безпеки на воді/

На момент знімання сюжету на центральному пляжі Полтаві неприємних наслідків для тих, хто занурювався, не виникло. Хтось же, всупереч порадам медиків та священнослужителів, традицію занурення потрактував по-своєму і в процесі купання грівся напоями з градусом. Між тим, представники церкви застерігають: приймати освячення водою можна лише з чистою душею та свідомістю. Священики не втомлюються підкреслювати, що купання в ополонці на Хрещення має сенс лише для глибоко віруючої людини. Враження ж від пережитого у тих, хто занурювавсь, здебільшого позитивні, багато із них обіцяють повторити цю практику.

/Дмитро Петров, полтавець

Надихає нас на хороші діла, надає нам милосердя, справедливості та любові. З нагоди великого християнського свята Водохреща бажаю всім міцності душевних та тілесних сил/

Медики та МНСники слідкували за ситуацією до шостої вечора, любителі вечірніх запливів покладалися вже на долю та самих себе. Кому ж у неділю не вистачило відчайдушності на зимове купання, може спробувати свою міць наступного року, але з уточненням - починати треба хоча б з контрастного душу, радять спеціалісти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію