Книги з його творами знищувалися, а самого автора звинувачували у неправильному трактуванні історії

Утім це не стало на заваді творчості українського письменника Івана Білика, уродженця Глобинського району. Згадували історичні романи лауреата Шевченківської премії на літературному вечорі в обласній бібліотеці.

Національну премію імені Тараса Шевченка заснували в Україні у 61-ому році. У різний час її лауреатами ставали й уродженці нашої області, розповідає начальник управління культури Полтавської облдержадміністрації Геннадій Фасій.

/Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА

Більше 50 чоловік, які так чи інакше народилися у Полтаві, або пов'язані з Полтавщиною, вони є лауреатами Шевченківської премії. Я думаю, що це дуже почесно для нашої області, тим більше, всі ці люди досить відомі. Наближається дата Василя Симоненка - 80 років наступного року буде, він теж - лауреат премії, а Іван Білик - людина незвичайна, твори його незвичайні/

Саме Іванові Білику, який у 91-ому році отримав Шевченківську премію за свій історичний роман «Золотий Ра», присвятили літературний вечір у Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського. Говорити про цього письменника, розповідають у закладі, можна багато, адже його перу належать такі сенсаційні для радянської літератури твори, як «Меч Арея» та «Похорон Богів». Не дивно, що за відвертість та сміливі висловлювання на сторінках своїх романів, Іванові Білику нерідко доводилося страждати. «Меч Арея» вилучали з книгарень та бібліотек, а самому автору довгий час заборонялося друкуватися. Та, незважаючи на це, нині його твори люблять і читають, констатують бібліотекарі.

/Тетяна Місько, зав. відділом соціокультурної діяльності ПОУНБ імені І. Котляревського

Він цікавий нашому читачеві, і у фондах нашої бібліотеки є його історична проза, твори його читають, але читає старше покоління, а ми хочемо, щоб молодше покоління знало про такого письменника, як Іван Білик/

Аби досягти цього, на літературний вечір запросили полтавських школярів та студентів.

Стрічка новин