Український уряд планує створити один мільйон робочих місць для людей з обмеженими можливостями

На сьогоднішній день у Полтавській області всього зареєстровано 79 тисяч інвалідів, 15 тисяч з них працюють. З кожним роком ця цифра збільшується: якщо по області вже помічено її ріст на 3%, то по місту цей показник складає 11, констатують в обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів.

Оксана Файрушина більше року працює в обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, має вищу освіту. Вона належить до категорії людей з особливими потребами. Згадує, цю роботу знайшла через центр зайнятості, де перебувала на обліку майже 7 місяців. Нині ж - допомога при працевлаштуванні інвалідів - один з її посадових обов»язків. Вона надає інформацію про вакансії, яку отримують від центрів зайнятості, значно ж рідше до центру із заявками звертаються підприємства, говорить Оксана.

За Законом Про Основи соціальної захищеності інвалідів, на підприємстві, де працюють більше 25 співробітників, особам з обмеженими можливостями має надаватися 4% від загальної кількості робочих місць. З цього року під нормативи закону підпадають і фізичні особи-підприємці. Загалом же у Полтаві майже 90% підприємств вимоги щодо працевлаштування осіб з особливими потребами виконуюють. Значно ж менше хочуть брати на роботу інвалідів бюджетні установи. Та проблема зовсім не кількості пропонованих робочих місць, а у їх якості, говорить заступник керючого обласним відділенням Фонду соціального захисту івалідів Лариса Коваль. Все, що пропонують інвалідам центри зайнятості - це робота прибиральниці, охоронця, ручна праця. Для інвалідів з вищою освітою працевлаштуватися за спеціальністю досить непросто. Євген Тушний цього року вступив на 5 курс заочного відділення інституту економіки і права. Наступного року він теж шукатиме роботу. За професією Євген - майбутній соціальний працівник, мріє працювати за спеціальністю.

З цього року Фонд соціального захисту інвалідів отримує дотації - їх надаватимуть підприємствам, які беруть на роботу інвалідів. За ці ж кошти при потребі можуть обладнати і робоче місце такого працівника. Заступник керуючого обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Лариса Коваль сподівається, що роботодавці активніше братимуть на роботу цю категорію населення. Праця інвалідів, на її думку, ні в чому не поступається роботі здорових людей.

Стрічка новин