Полтавців штрафують за несанкціоноване розклеювання рекламних оголошень

Понад 20 протоколів склали цього року працівники інспекції по контролю за благоустроєм на полтавців, які розклеювали рекламну продукцію у недозволених місцях. Проблема із розміщенням реклами на зупинках громадського транспорту, парканах, стовпах та стовбурах дерев нині особливо актуальна: представники різних політичних сил активізували агітаційну діяльність у зв'язку із євроінтеграційними процесами та численними акціями протесту в країні.

Тисячі афіш, макетів та різноманітних оголошень псують зовнішній вигляд Полтави, а клей нищить штукатурку на будинках. Для розміщення рекламної продукції на зупинках громадського транспорту встановлені спеціальні тумби, а на вході до під'їздів – дошки для оголошень. На деревах, стовпах та парканах рекламу розклеюють незаконно. Порушників штрафують, фізичних осіб – на суму від 340 до 1360 грн, а юридичних – від 850 до 1700 грн. Проте спіймати «на гарячому» винуватців важко, та й покарання вони, схоже, не бояться.

/Бліци

- Ми повісили дошку для об'яв, і все-одно ліплять на двері. Знаєте, щоб відучити людей, потрібно багато часу

- Забруднюємо місто самі: на будинках, парканах, усюди! Краще вже якусь копійку заплатити в рекламну агенцію, нехай обклеюють спеціальні стовпи

- Як отам приїжджав Янукович, чи хто, то тоді одразу обдирали, мили, а зараз обклеїли всюди

- Ясно, хто розклеює цю рекламу! Он номер телефону вказаний, зірвав і оштрафуй! Але ніхто не вживає відповідних заходів

- Я один раз бачила, як молоді хлопці клеїли, а їнші здирали/

От і виходить, що одні клеять, а інші – здирають. У досить незвичний спосіб – за допомогою системи автоматичного дозвону – боряться з порушниками правил благоустрою у Тернополі. В базу даних заносять вказані в оголошеннях номери телефонів, автовідповідач по кілька разів на день вимагає прибрати рекламу, частота дзвінків поступово збільшується. Припиняється телефонний тероризм лише після сплати штрафу. У Полтаві до таких тортур поки що не вдавались, працівники інспекції по контролю за благоустроєм складають протоколи та направляють їх на розгляд адмінкомісій за місцем проживання. У зв'язку з політичною ситуацією у країні, говорять, роботи побільшало.

/Сергій Шкурупій, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм Полтави

Ці партії пропагують європейські цінності, але самі їх не дотримуються, адже в Європі не прийнято розміщувати такі плакати на деревах. Якщо повернути з Жовтневої до Корпусного, то побачимо плакати, які скотчем примотані до дерев/

Тих, хто клеїть оголошення, де заманеться, «ганяють» і працівники комунальних організацій, на балансі яких знаходяться будинки та стовпи. Можливо, для більш ефективної боротьби з порушниками запровадити систему автоматичного дозвону вирішать і в Полтаві. Хто знає, а раптом допоможе?

Стрічка новин