В облраді говорили про встановлення ставок збору за використання лісових ресурсів

Встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення – питання, яке обговорювали на засіданні іншої комісії облради – з питань аграрної політики та земельних відносин. Під «спеціальним» слід розуміти промислове використання лісових матеріалів, зокрема, дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, а також залучення лісів для культурно-оздоровчих та інших цілей. Передбачається, що розмір ставок даного збору становитиме 3-5% від ринкової вартості продукту або оцінки землі.

/Юрій Тараненко, начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

Законодавча база нового податкового кодексу вимагає, щоб це питання регулювалось не розпорядженням голови ОДА, а сесією обласної ради. Не потрібно хвилюватись, ніхто парканів навколо лісу не встановлюватиме, до лісу вільний доступ завжди буде/

Впровадження проекту рішення забезпечить додаткове надходження коштів до місцевих бюджетів, а це близько 100 тисяч грн. щорічно. На кожен зрубаний гектар лісу, говорить Юрій Тараненко, в області висаджують два. Передноворічна вирубка хвойних насаджень, пояснює, природі не зашкодить, ялинки до свят вирощують на спеціально відведених для цього плантаціях.

Стрічка новин